REKLAMA

Problemy lek. Bodnara z Przemyśla. Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie

PODKARPACIE. Rzecznik Praw Pacjenta postanowił wszcząć postępowanie przeciwko Przychodni Lekarskiej Optima w Przemyślu. Dotyczy ono leczenia zakażonych COVID-19 amantadyną. – Bezpodstawne postępowanie wobec przychodni, która przyjmowała pacjentów – komentuje na Facebooku przemyska przychodnia.

Przechwytywanie_106

Foto: Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl / YouTube

  Przychodnia Lekarska Optima w Przemyślu opublikowała na swojej stronie internetowej postanowienie Rzecznika Praw Pacjenta z 17 czerwca bieżącego roku.

Poinformowano w nim o wszczęciu postępowania w sprawie: „bezprawnych, zorganizowanych działań lub zaniechań mających na celu pozbawienie lub ograniczenie prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 ustawy”. CHodzi o ustawę o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Postępowanie przeciwko Przychodni Lekarskiej Optima będzie prowadzone, ponieważ podmiotowi nie przysługuje zażalenie.

Stosowanie amantadyny według Rzecznika Praw Pacjenta jest zbiorowym naruszeniem praw pacjenta? Ciekawe co o tym sądzą sami zainteresowani, czyli pacjenci? Postępowanie toczy się wobec przychodni, która przyjmowała i badała pacjentów w czasie pandemii – komentuje na swojej stronie internetowej przemyska przychodnia.

 

Paweł Grzesiowski, dyrektor Departamentu Prawnego Rzecznika Praw Pacjenta przesłał też do przychodni z Przemyśla pismo, w którym pyta między innymi o to, w jakich przypadkach przychodnia stosuje amantadynę w leczeniu COVID-19, jakie dokładnie leki są przepisywane i ile osób było nimi leczonych w 2021 roku.

Grzesiowski pyta też, czy leczenie koronawirusa amantadyną było prowadzone u pacjentów małoletnich, w tym poniżej 10. roku życia oraz, czy amantadynę stosowano wśród osób bez potwierdzonego zakażenia COVID-19.

 

Lek. Włodzimierz Bodnar, pulmonolog z Przychodni Lekarskiej Optima z Przemyśla, od ponad roku starał się o dopuszczenie amantadyny w powszechnym leczeniu koronawirusa.

Przemyski lekarz informował, że już w okresie luty-październik 2020 roku posiadał dokumentację ponad 100 przypadków wyleczeń z COVID-19, a każdego kolejnego dnia do tej listy dopisywanych było po kilkanaście osób.

Wśród osób, które głośno mówiły o tym, że wyleczyły się dzięki metodzie lek. Włodzimierza Bodnara jest poseł Robert Winnicki, czy wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. – Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem – pisał w połowie stycznia bieżącego roku, w mediach społecznościowych.

Amantadyna jest w dalszym ciągu weryfikowana przez Agencję Badań Medycznych.

 

Źródło: red., Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl

 

30-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)