REKLAMA

Premier Morawiecki w Jasienicy Rosielnej spotkał się z samorządowcami (ZDJĘCIA)

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą w gminie Jasienica Rosielna, gdzie spotkał się z przedstawicielami samorządów.

image002_18
Prezesa Rady Ministrów powitała wójt gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek.

Premier rozmawiał  z włodarzami o bieżących problemach i ważnych dla mieszkańców inwestycjach, dzięki którym gminy i powiaty mogą się rozwijać.

image006_10

Zależy nam, aby rozwój Polski był sprawiedliwy i zrównoważony. Te wielkie szanse rozwojowe i wydobycie piękna z tych gmin są warunkiem niezbędnym do działania w dłuższej perspektywie – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki projektowanym zmianom samorządy otrzymają środki w wysokości nieomal 13,7 mld zł i będą mogły sprawniej realizować zadania własne.

Wiemy, że wasze bolączki i nadzieje wiążą się z wydatkami inwestycyjnymi. Dlatego rząd przyjął ustawę, która będzie procedowana w Sejmie. Przeznaczamy 13,7 mld zł na elastyczne wsparcie samorządów – mówił prezes Rady Ministrów podkreślając, że algorytm został przygotowany w ten sposób, aby najwięcej trafiło do tych samorządów, które najbardziej potrzebują wsparcia.

Do samorządowców zwróciła się także wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

image004_11

Dziękuję za sprawną współpracę z administracja rządową w czasie różnego rodzaju kryzysów, zarówno tych spowodowanych zjawiskami atmosferycznymi, czy związanych z wojną na Ukrainie i falą uchodźców – powiedziała wojewoda.

źródło: PUW Rzeszów

31-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: