REKLAMA

„Prędkość” na drogach powiatu brzozowskiego

BRZOZÓW.  Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu brzozowskiego policjanci prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość” Funkcjonariusze w trakcie ich trwania będą zwracać szczególną uwagę, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości.

Dziś od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu brzozowskiego są prowadzone wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Zwłaszcza na drodze wojewódzkiej W-886 pojawią się policyjne radiowozy, w miejscach gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na piratów drogowych łamiących przepisy kodeksu drogowego. Kierujący znacznie przekraczający prędkość i zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami. Nie ominą ich mandaty i punkty karne.

Zadaniem policjantów podczas dzisiejszych działań będzie nie tylko ujawnianie i kontrolowanie przekraczających dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący posiada wymagane przepisami dokumenty, stan techniczny pojazdu, skontrolują jego trzeźwość oraz zwrócą uwagą na przestrzegania przez nich obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Prowadzone po raz kolejny działania mają zmobilizować kierujących do przestrzegania przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas dzisiejszej akcji ale przede wszystkim podczas codziennej jazdy. Łamanie przepisów ruchu drogowego stwarza zagrożenie nie tylko dla kierującego ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że przekraczanie prędkości jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

 

KPP Brzozów

05-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
predkosc-na-drogach-powiatu-brzozowskiego