REKLAMA

„Pożyczył” samochód, uszkodził go. Był na procentach (ZDJĘCIA)

20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego odpowie m. in. za krótkotrwałe użycie pojazdu i jego uszkodzenie. Młody mężczyzna zabrał kluczyki do nie swojego volkswagena, usiadł za jego kierownicą i uszkodził go. Rozbity samochód odstawił w miejsce, z którego go zabrał. 20-latek nie dość, że nie posiada prawa jazdy, to zdecydował się kierował autem po alkoholu i spowodował kolizję.

W środę około godz. 21, policjanci z Brzozowa zostali powiadomieni o uszkodzeniu volkswagena, w Krzemiennej. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. W rozmowie z właścicielem ustalono, że samochód stał na parkingu przy ośrodku zdrowia, ponieważ miał być oddany do mechanika. Mężczyzna nie wiedział w jakich okolicznościach doszło do jego uszkodzenia. Oświadczył, że nikomu go nie pożyczał.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, policjanci ustalili, gdzie znajdowały się kluczki i kto ewentualnie mógł mieć do nich dostęp. Okazało się, że w sprawę może być zamieszany 20-letni brat dziewczyny właściciela.

Ustalono, że 20-latek wykorzystał łatwy dostęp do kluczyków i bez wiedzy właściciela zabrał je z domu. Młody mężczyzna, mimo że nie posiada prawa jazdy, wsiadł za kierowcę volkswagena i wspólnie z kolegą, z którym wcześniej pił alkohol, urządził sobie przejażdżkę. W Witryłowie, 20-latek wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Uszkodzone auto odstawił w to samo miejsce, z którego je zabrał.

Chwilę później, 20-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu i jego uszkodzenie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Młody mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem bez uprawnień, po alkoholu i za spowodowanie kolizji drogowej.

KPP Brzozów

29-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)