REKLAMA

Pożar sadzy w domu jednorodzinnym. Strażacy w akcji (ZDJĘCIA)

HACZÓW / PODKARPACIE. W niedzielę późnym wieczorem strażacy z OSP Haczów interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych po zgłoszeniu pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Szybka reakcja i ugaszenie pożaru wyeliminowało zagrożenie dla domowników i ograniczyło straty materialne. Strażacy przypominają o zasadach, jakie powinniśmy stosować w sezonie grzewczym.

Późnym niedzielnym wieczorem (22.08.2019), o godzinie 22:20, zostaliśmy zadysponowani do jednego z domów jednorodzinnych w naszej miejscowości, gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, przystąpiliśmy do czynności mających na celu wygaszenie paleniska, przewietrzenie zadymionej kotłowni, ugaszenie pożaru w kominie i dokładnym udrożnieniu oraz wyczyszczeniu całego przewodu kominowego. Na miejsce dotarł również zastęp PSP Brzozów z kamerą termowizyjną. Działania zakończyliśmy około 23:15. Rozpoczął się sezon grzewczy. Przypominamy o kontroli stanu przewodów kominowych – relacjonują strażacy z OSP Haczów.

Siły i środki:
– OSP KSRG Haczów (GCBA 3,5/35 Mercedes Benz-Atego, GLM 8 Ford Transit)
– PSP JRG Brzozów (GCBA 4/24 Star-Man)

źródło: OSP Haczów / Fb


23-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)