REKLAMA

POŻAR GOSPODARSTWA: Ogromne straty! Potrzebna natychmiastowa pomoc! (ZDJĘCIA)

DYDNIA / PODKARPACIE. Trwa szacowanie strat i badanie przyczyn pożaru, do którego doszło dzisiejszej nocy (19 bm.) w miejscowości Dydnia. Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej. Straty, nieoficjalnie, szacowane są na kilkaset tysięcy złotych. 

Strażacy zostali poinformowani o pożarze o godzinie 1:31. Po przybyciu na miejsce okazało się, że płoną budynki gospodarcze, samochód oraz traktor.

– Zostali powołani biegli, którzy zajmą się szasowaniem strat oraz badaniem przyczyn pożaru – informuje dyżurny brzozowskiej straży.

Komisja gminna odbyła wizję w miejscu pożaru. W Urzędzie Gminy w Dydni odbyło się także spotkanie, podczas którego nakreślono plan pomocy, tej najbardziej oczekiwanej oraz kroków, które należy podjąć w kolejnych dniach.

– Policjanci przeprowadzi oględziny miejsca zdarzenia. Zostanie sporządzony protokół, w którym zostaną określone straty, jakie zostały poniesione w wyniku pożaru. W toku prowadzonego postępowania będziemy ustalać przyczyny wybuchu ognia – podaje st. asp. Monika Dereń, oficer prasowy komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

W związku z pożarem, który miał miejsce dzisiejszej nocy planuje się zbiórkę na rzecz poszkodowanych oraz pomoc w prowadzeniu gospodarstwa. Na chwilę obecną potrzebne są przede wszystkim: sprzęty do oczyszczenia pogorzeliska (koparka, samochód z wywrotką), pasza dla zwierząt, cegły, blacha, materiały budowlane i wykończeniowe (w pożarze został zniszczony częściowo budynek mieszkalny – potrzebne okna do domu).

Potrzeba również osób do pracy przy oczyszczaniu pogorzeliska.

red.

8


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Potężny pożar w Dydni (ZDJĘCIA)

19-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)