REKLAMA

Pożar drewnianego domu. W akcji 8 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

JABŁONICA POLSKA / PODKARPACIE. Dzisiejszej nocy, w Jabłonicy Polskiej (powiat brzozowski) doszło do pożaru budynku drewnianego. W akcji gaśniczej wzięło udział 8 zastępów straży pożarnej. Na szczęście budynek był niezamieszkały. Publikujemy zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Dzisiejszej nocy (22.03.2020) doszło do pożaru drewnianego pustostanu na terenie miejscowości Jabłonica Polska. O godzinie 3:03 zostaliśmy zadysponowani do działań. Po dojeździe na miejsce, przystąpiliśmy do wspólnej akcji gaśniczej z miejscową jednostką OSP. Rozwinęliśmy dwie linie gaśnicze, zorganizowaliśmy oświetlenie terenu akcji oraz zaopatrzenie wodne. Kolejne zastępy, które docierały na miejsce sukcesywnie włączały się w akcję gaśniczą, dzięki czemu szybko udało się opanować rozprzestrzeniający się ogień.

Po wstępnym ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do rozbiórki nadpalonych elementów budynku, a także przelewania pogorzeliska wodą. Cały budynek został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej. Na całe szczęście budynek był niezamieszkały. Działania trwały niecałe 2 godziny, a w akcji wzięło udział 8 zastępów straży pożarnej. Policja zajmie się wyjaśnianiem przyczyny pożaru – relacjonują strażacy z OSP KRSG Haczów.

Siły i środki:
– OSP KSRG Haczów (GCBA 3,5/35 Mercedes Benz-Atego, GLM 8 Ford Transit)
– OSP KSRG Jabłonica Polska (GBA 2,5/20 Star 266, GLBA-Rt 1/0,7 Renault Master)
– OSP KSRG Zmiennica (GCBA 4,5/16 Mercedes Benz-Atego)
– OSP Malinówka (GBA 2,5/16 Star 244)
– PSP JRG Brzozów (GBA 2,5/24 Renault Midium, GCBA 4/24 Star-Man)
– policja

źródło / foto: OSP KSRG Haczów


22-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: