REKLAMA

Pożar drewnianego domu. W akcji 8 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

JABŁONICA POLSKA / PODKARPACIE. Dzisiejszej nocy, w Jabłonicy Polskiej (powiat brzozowski) doszło do pożaru budynku drewnianego. W akcji gaśniczej wzięło udział 8 zastępów straży pożarnej. Na szczęście budynek był niezamieszkały. Publikujemy zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Dzisiejszej nocy (22.03.2020) doszło do pożaru drewnianego pustostanu na terenie miejscowości Jabłonica Polska. O godzinie 3:03 zostaliśmy zadysponowani do działań. Po dojeździe na miejsce, przystąpiliśmy do wspólnej akcji gaśniczej z miejscową jednostką OSP. Rozwinęliśmy dwie linie gaśnicze, zorganizowaliśmy oświetlenie terenu akcji oraz zaopatrzenie wodne. Kolejne zastępy, które docierały na miejsce sukcesywnie włączały się w akcję gaśniczą, dzięki czemu szybko udało się opanować rozprzestrzeniający się ogień.

Po wstępnym ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do rozbiórki nadpalonych elementów budynku, a także przelewania pogorzeliska wodą. Cały budynek został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej. Na całe szczęście budynek był niezamieszkały. Działania trwały niecałe 2 godziny, a w akcji wzięło udział 8 zastępów straży pożarnej. Policja zajmie się wyjaśnianiem przyczyny pożaru – relacjonują strażacy z OSP KRSG Haczów.

Siły i środki:
– OSP KSRG Haczów (GCBA 3,5/35 Mercedes Benz-Atego, GLM 8 Ford Transit)
– OSP KSRG Jabłonica Polska (GBA 2,5/20 Star 266, GLBA-Rt 1/0,7 Renault Master)
– OSP KSRG Zmiennica (GCBA 4,5/16 Mercedes Benz-Atego)
– OSP Malinówka (GBA 2,5/16 Star 244)
– PSP JRG Brzozów (GBA 2,5/24 Renault Midium, GCBA 4/24 Star-Man)
– policja

źródło / foto: OSP KSRG Haczów


22-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)