REKLAMA

Pożar domu. „Budynek stał w ogniu” (ZDJĘCIA)

ORZECHÓWKA / PODKARPACIE. 26 lutego, przed godziną 5 rano, w miejscowość Orzechówka (gmina Jasienica Rosielna), wybuchł pożar budynku mieszkalnego.

– Na miejscu zdarzenia zastaliśmy drewniany budynek mieszkalny, który był objęty prawie całkowicie ogniem – piszą na portalu społecznościowym strażacy z OSP Blizne.

Siły i środki na miejscu zdarzenia: JRG PSP Brzozów, OSP Blizne, OSP Stara Wieś, OSP Jasienica Rosielna, OSP Orzechówka, Pogotowie Energetyczne, Policja.

Dyżurny straży pożarnej informację o łunie ognia widocznej z daleka, otrzymał o godzinie 4:50.

– Bazując na zgłoszeniu, były trudności w dokładnym zlokalizowaniu pożaru oraz znalezieniu drogi dojazdowej. Po przybyciu na miejsce, ogniem objęty był praktycznie cały budynek. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Drewniany dom nie był zamieszkany – informuje mł. bryg. Bogdan Biedka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie.

Działania polegały na ugaszeniu palącego się budynku, a także zabezpieczeniu znajdującego się obok garażu, przed pożarem. W obiekcie znajdowała się m.in. butla z gazem.

W akcji brało udział siedem zastępów straży pożarnych, w sumie 34 strażaków.

foto: OSP w Bliznem / fb

5_18


26-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)