BRZOZÓW / PODKARPACIE. Powracamy do sprawy dzikiego wysypiska śmieci przy ulicy Zdrojowej w Brzozowie. Kilka dni po ukazaniu się na naszym portalu informacji dotyczącej sterty odpadów zalegających na działce sąsiadującej z nieczynnym wysypiskiem śmieci, pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Brzozowie porządkowali wspomniany teren.
Z prośbą o komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Zapytaliśmy gdzie trafią odpady z dzikiego wysypiska, jaki dokument reguluje magazynowanie na przedmiotowym terenie odpadów, a także kiedy po raz ostatni wspomniany teren był porządkowany.
– Odpady zostaną zagospodarowane zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami. Na działce gminnej były gromadzone odpady biodegradowalne pochodzące z przycinki drzew i krzewów prowadzonej na terenach miejskich. Żaden dokument, o który Pani pyta tego nie reguluje, ponieważ znajdujące się tam odpady biodegradowalne, były tam przewożone tymczasowo w celu dalszego zagospodarowania. Zarówno ta działka, jak i inne działki gminne są porządkowane w miarę potrzeb – wyjaśnia Dariusz Kamiński, zastępca burmistrza Brzozowa
Interwencję, dotyczącą dzikiego wysypiska śmieci podjęła Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.
– Funkcjonariusze potwierdzili, że w miejscu nieczynnego od lat wysypiska śmieci złożone były odpady roślinne i budowlane. Policja będzie wyjaśniać tę sprawę, powiadomimy o tym również odpowiednie służby – informuje st. asp. Monika Dereń oficer prasowy KPP w Brzozowie
Nasze pytania skierowaliśmy również do Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie. Poprosiliśmy o wyjaśnienie na jakiej podstawie pracownicy PGK prowadzili prace porządkowe na terenie dzikiego wysypiska.
– Teren zaznaczony na załączonej mapie był miejscem prac porządkowych wykonywanych przez pracowników PGK Sp. z o.o. na podstawie zlecenia Gminy Brzozów z dnia 24 lipca 2018 r. – tłumaczy zarząd PGK w Brzozowie.
Przypominamy, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Brzozowie, delegatura w Jaśle zapowiedział kontrolę w gminie Brzozów, której celem będzie sprawdzenie gospodarowania odpadami na terenie gminy.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.