REKLAMA

Rozgrywki szachowe w powiecie brzozowskim (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI.W dniach 4 i 5 listopada w brzozowskich szkołach odbyły się zawody powiatowe w szachach drużynowych.

IMG_20211104_132211868

W pierwszym dniu, w turnieju rozegranym w Zespole Szkół Budowlanych wystąpiły drużyny i zawodnicy reprezentujący szkoły ponadpodstawowe. Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny I LO – 3 pkt. (6,0), drugie miejsce zajęła ekipa „ekonomika” – 3 pkt. (5,0), a trzecie przypadło zespołowi gospodarzy –„budowlance” 0 pkt. (1,0). Zwycięzcy wystąpili w składzie: Weronika Jamrugiewicz, Oliwier Wyskiel, Remigiusz Florek, Kamil Chmura. Opiekunem drużyny był Krzysztof Łobodziński.

Tuż po turnieju drużynowym rozegrano dodatkowo zawody indywidualne, w których wzięło udział 19 zawodników. Tutaj w kategorii chłopców zwyciężył Szymon Tomkiewicz z ZSE. Tuż za nim uplasowali się jego brat – Jakub Tomkiewicz (ZSE) oraz Kamil Chmura (I LO).

W klasyfikacji dziewcząt zawody wygrała Małgorzata Wacek (ZSE). Drugie miejsce przypadło Weronice Jamrugiewicz (I LO), a trzecie – Zuzannie Płoucha (ZSE). Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepszych uhonorowano ponadto pucharami i nagrodami rzeczowymi, które na zakończenie zawodów wręczyli Tomasz Kaczkowski – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie oraz Leszek Gierlach – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie – organizator turnieju. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Sędzia Główny imprezy – Artur Szczepański.

Dzień później powiatowe eliminacje drużynowe rozegrano w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody gościła „podstawówka” w Brzozowie, a oprócz miejscowych teamów wystąpiły w nich drużyny ze Starej Wsi i Haczowa. Turniej odbył się bez sensacyjnych wyników. W obydwu kategoriach triumfowali gospodarze, pokonując jedynych rywali. W młodszej zwyciężyli z Haczowem, a w starszej ze Starą Wsią. Z uwagi na to, że w zawodach w każdej z kategorii wzięły udział tylko po dwie drużyny wszyscy startujący zapewnili sobie awans i możliwość udziału w zawodach rejonowych. Po zakończonych zmaganiach drużynom zostały wręczone dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

Zwycięskie drużyny, podopieczni Pawła Jurkiewicza startowały w zestawieniu: Milena Owsiana, Karolina Dziadosz, Filip Przybyła i Szymon Opaliński – Igrzyska Dzieci oraz Maja Mazurek, Anna Krzysztyńska, Klaudia Futyma i Jan Kubok – Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Serwis informacyjny Powiatu Brzozowskiego


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Aktualna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

tvPolska11-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)