REKLAMA

POWIAT BRZOZWOSKI. Miś POPO i wiele innych atrakcji podczas akcji „Bezpieczne Wakacje” (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Podczas minionego weekendu, policjanci z brzozowskiej komendy uczestniczyli w wielu wydarzeniach kulturalnych zorganizowanych na terenie naszego powiatu. Była to też okazja do spotkania się z najmłodszymi oraz ich opiekunami i rozmowie o bezpieczeństwie podczas wakacji.

448-295120

W piątek, wybrzmiał na korytarzach szkół ostatni dzwonek, który oficjalnie obwieścił uczniom, że wakacje 2024 czas zacząć. Tradycyjnie, jak co roku, jest to okazja do zorganizowania na terenie naszego powiatu wielu wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. W kilku z nich swój udział wzięli policjanci z brzozowskiej komendy. Funkcjonariusze przypominali zasady bezpiecznych wakacji, promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także zachęcali dzieci do wzięcia udziału w konkursie ,,Artystyczny przeWODNIK”. Policjanci poruszali również ważne i istotne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przestrzegali przed kontaktami z nieznajomymi.

448-295129

Uczestnicy wydarzeń mieli też okazję z bliska zobaczyć wyposażenie jakim dysponują policjanci w codziennej służbie, a chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu.

Pierwszy z pikników odbył się w piątek, na terenie Przedszkola Samorządowego w Grabownicy Starzeńskiej, gdzie głównymi bohaterami odwiedzającymi nasze stanowisko byli najmłodsi i ich opiekunowie. Oprócz rozmów i odpowiadania na pytania, dzieci otrzymały odblaski, breloki i kolorowanki z wizerunkiem policjanta, które przypominać mają główne zasady bezpieczeństwa.

448-295116

Kolejne trzy pikniki odbyły się w niedzielę. Jeden z nich na terenie Przedszkola Samorządowego nr 1 w Brzozowie, gdzie policjanci z ruchu drogowego podkreślali, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Dzieci chętnie oglądali wyposażenie funkcjonariuszy ruchu drogowego, jak i sam radiowóz.

W tym samym czasie inni funkcjonariusze brzozowskiej komendy uczestniczyli w piknikach rodzinnych w Orzechówce i Bliznym. Każde dziecko, które odwiedziło policyjne stoiska otrzymywało z rąk policjantów naklejki, kolorowanki oraz odblaski, które zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jasienicy Rosielnej dzięki przychylności Pani Wójt Gminy.

Podczas tych spotkań nie zabrakło policyjnej maskotki – misia POPO, z którym wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia, a najmłodsi przybijali symboliczną ,,piątkę”.

źródło: KPP Brzozów

zdjęcie: Tomasz Hałka


24-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: