REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Zagryziona sarna w centrum wsi? (ZDJĘCIA 18+)

IZDEBKI / PODKARPACIE. Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy zdjęcia zagryzionej sarny. Do zdarzenia miało dojść w nocy z soboty na niedzielę w Izdebkach (powiat brzozowski).

– Przesyłam zdjęcia tego co pozostało po sarence zjedzonej w centrum wsi Izdebki. Wilki grasują nie tylko w głębokich Bieszczadach i okolicach Sanoka – napisał w mailu do naszej redakcji Internauta.

Czy wilki w Izdebkach to niespotykany widok?

– W okolicach grasują wilki. Co do tego nie mamy wątpliwości. W tym wypadku zagryzły sarnę. Taka jest natura. Sam jadąc w nocy z soboty na niedzielę, natknął się na szczątki tego zwierzęcia. Nie ma wątpliwości, że zagryzły ją wilki. Do zdarzenia moim zdaniem nie doszło jednak w tym miejscu, bo nie było w pobliżu śladów krwi. Myślę, że truchło przytargały psy – podkreśla Zbigniew Szpiech, sołtys Izdebek.

Osoba, która pierwsza zauważyła pozostawione w centrum wsi szczątki sarny, zgłosiła sprawę na Policję. Brzozowscy policjanci, przekazali zgłoszenie odpowiednim służbom. Jak dowiadujemy się od sołtysa Izdebek, około 3 tygodnie temu doszło do ataku wilków na stado owiec. Jak jednak zdecydowanie podkreśla nasz rozmówca: – Na chwilę obecną nie odczuwamy zagrożenia ze strony wilków.

 

18-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: