REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Zadzwonił na policję, że zabił swoją żonę

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. 44-leni mieszkaniec powiatu brzozowskiego kierował motocyklem mając ponad 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Niespełna cztery godziny później, zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił, że prawdopodobnie zabił swoją żonę. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, zaatakował ich maczetą. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Końcem lutego, w Jabłonce, policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli motocyklistę. 44-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a motocykl przekazali małżonce.

Cztery godziny później, ten sam 44-latek, zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że dotkliwie pobił swoją żonę. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. W trakcie kiedy funkcjonariusze dojeżdżali pod wskazany adres, uzyskali od dyżurnego informację, że mężczyzna ponownie zadzwonił na numer alarmowy i miał wtedy przekazać, że zabił swoją małżonkę. Na szczęście okazało się, że wszystko, co zgłosił, było zmyśloną historią.

Podczas interwencji 44-latek zachowywał się agresywnie wobec policjantów i usilnie chciał, aby go aresztowali. W pewnym momencie mężczyzna sięgnął po jakiś przedmiot, odwrócił się do funkcjonariuszy i okazało się, że w ręku trzymał ostre narzędzie, które było skierowane w ich stronę. Policjanci obezwładnili agresywnego domownika.

Zarówno od mężczyzny jak i jego żony, czuć było alkohol. Dodatkowo pod ich opieką znajdował się ich 7-letni syn. Badania potwierdziły, że mężczyzna miał ponad 3,5 promila, a jego małżonka blisko 2 promile.

44-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu, w Prokuraturze Rejonowej w Brzozowie, usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści i znieważenia funkcjonariuszy oraz kierowania motocyklem będąc w stanie nietrzeźwości.

Na wniosek prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Sprawą dotyczącą sprawowania opieki przez nietrzeźwych rodziców nad małoletnim dzieckiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Brzozowie.

źródło: KPP Brzozów

 

14-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: