REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Zaatakował ratownika medycznego pogrzebaczem! (ZDJĘCIE)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Dziś (15 bm.) w jednej z miejscoowści w powiecie brzozowskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia.  Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w Nozdrzcu, po udaniu się w miejsce zgłoszenia, został zaatakowany pogrzebaczem. Tylko opanowanie i zwinność ratownika, zapobiegła tragedii.

– Mężczyzna był agresywny wobec Ratowników Medycznych, nie wyraził też zgody na przeprowadzenie badania. Nasz Ratownik – kierownik ZRM podczas wręczania Karty Medycznych Czynności Ratunkowych został zaatakowany przez pacjenta pogrzebaczem kuchennym. Napastnik został obezwładniony przez Policjantów, którzy również byli w miejscu wezwania. Agresor był pod wpływem alkoholu! – czytamy w relacji przedstawionej przez ratowników z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.


Zniszczona przyłbica. Foto: BPR

„KARETKA BEZ RATOWNIKA MEDYCZNEGO JEST TYLKO SAMOCHODEM”

„Drodzy pacjenci… w czasie panującej pandemii staramy się ze wszystkich sił chronić Was, Wasze rodziny oraz samych siebie najlepiej jak tylko potrafimy i dlatego też używamy dodatkowych Środków Ochrony Indywidualnej (kombinezony, maski, maseczki, przyłbice itp) w których pracuje nam się bardzo ciężko, często nawet kilkanaście godzin w kombinezonie, który musi być szczelny i nie przepuszcza ani grama powietrza, a takie zachowania jak opisane powyżej bardzo skutecznie „podcina nam skrzydła”.

Pamiętajmy, że osoba udzielająca pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz podejmująca medyczne czynności ratunkowe korzysta z ochrony przewidzianej w kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych. Za napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10″ – czytamy w dalszej części wpisu.

15-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)