REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Trzy groźne wypadki jednego dnia. Kierowcy bez uprawnień, ranni w szpitalu (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W zaledwie cztery godziny w powiecie brzozowskim doszło do trzech groźnych wypadków. Dwóch w Grabownicy, jednego w samym Brzozowie. W dwóch przypadkach uczestnicy zdarzenia nie posiadali uprawnień do kierowania. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego i wydziału kryminalnego pracowali na miejscach wypadków drogowych. W ich wyniku obrażeń doznali dwaj kierujący i piesza.

Do pierwszego zdarzenia doszło po 14. w okolicy brzozowskiego gimnazjum. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 15-letnia uczennica tej szkoły została potrącona przez nadjeżdżający samochód, gdy przebiegała przez jezdnię. Ranną dziewczynkę przewieziono do szpitala. Kierujący peugeotem 42-letni mieszkaniec Brzozowa, był trzeźwy.

Po 16. na drodze wojewódzkiej w Grabownicy Starzeńskiej zderzyły się motocykl i samochód osobowy. 19-latka kierująca mazdą, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia pojazdów. 22-latek odniósł obrażenia i przebywa w brzozowskim szpitalu. Obydwoje kierujący, byli trzeźwi. Motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do kolejnego wypadku doszło również w Grabownicy Starzeńskiej po godzinie 18, niespełna kilometr od miejsca poprzedniego zdarzenia. Policjanci ustalili, że kierujący audi prawdopodobnie zjechał na przeciwległy  pas ruchu czołowo zderzając się z fiatem. W wyniku wypadku kierujący fiatem, 56-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala. Kierującemu audi 29-latkowi i 6-letniemu pasażerowi nic się nie stało. Mieszkaniec gminy Brzozów nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna, był trzeźwy, jednak ze względu na jego zachowanie została od niego pobrana krew do badania na zawartość środków odurzających.

Wykonane na miejscach wypadków czynności procesowe pozwolą na ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyn tych zdarzeń.

źródło: KPP Brzozów

08-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: