REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Duże ognisko koronawirusa u Sióstr Służebniczek!

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała dziś (7 bm.) o kolejnych 141 przypadkach zakażeń koronawirusem. 28 dotyczy powiatu brzozowskiego. Pojawiło się nowe, duże ognisko w naszym regionie.

Wspomniane ognisko dotyczy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Starej Wsi.

– W wyniku przeprowadzonych badań przesiewowych w ognisku łącznie potwierdzono 23 pozytywne przypadki zakażenia SARS CoV-2 w tym u 16 podopiecznych oraz 7 osób z personelu – czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy z WSSE w Rzeszowie.

Personel z dodatnim wynikiem pozostał w izolacji domowej, osoby ze styczności objęto kwarantanną. Badania pacjentów i personelu nadal są prowadzone. Trwa ponadto dochodzenie epidemiologiczne.


Zdjęcie poglądowe

Zawieszone zajęcia

Ponadto w dwóch placówkach oświatowych na terenie powiatu brzozowskiego zostały zawieszone zajęcia. Chodzi o Oddział Przedszkolny, działający przy Szkole Podstawowej w Zmiennicy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Brzozowie. W drugim przypadku zajęcia zostały zawieszone w całej placówce. W obu przypadkach podopieczni wrócą do normalnych zajęć najwcześniej 12 października.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ponad 3000 zakażeń! 28 przypadków w powiecie brzozowskim!

07-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)