REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Duże ognisko koronawirusa u Sióstr Służebniczek!

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała dziś (7 bm.) o kolejnych 141 przypadkach zakażeń koronawirusem. 28 dotyczy powiatu brzozowskiego. Pojawiło się nowe, duże ognisko w naszym regionie.

Wspomniane ognisko dotyczy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Starej Wsi.

– W wyniku przeprowadzonych badań przesiewowych w ognisku łącznie potwierdzono 23 pozytywne przypadki zakażenia SARS CoV-2 w tym u 16 podopiecznych oraz 7 osób z personelu – czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy z WSSE w Rzeszowie.

Personel z dodatnim wynikiem pozostał w izolacji domowej, osoby ze styczności objęto kwarantanną. Badania pacjentów i personelu nadal są prowadzone. Trwa ponadto dochodzenie epidemiologiczne.


Zdjęcie poglądowe

Zawieszone zajęcia

Ponadto w dwóch placówkach oświatowych na terenie powiatu brzozowskiego zostały zawieszone zajęcia. Chodzi o Oddział Przedszkolny, działający przy Szkole Podstawowej w Zmiennicy oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Brzozowie. W drugim przypadku zajęcia zostały zawieszone w całej placówce. W obu przypadkach podopieczni wrócą do normalnych zajęć najwcześniej 12 października.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ponad 3000 zakażeń! 28 przypadków w powiecie brzozowskim!

07-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: