REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI. 478 mężczyzn wezwanych na komisję wojskową

POWIAT BRZOZOWSKI. Od dzisiaj t.j. 4 kwietnia 2022 r. rozpoczyna pracę Powiatowa Komisja Lekarska w Brzozowie, z siedzibą w budynku hotelu ALTA II w Brzozowie przy ul. 3-go Maja 53 celem przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej i obejmie swoim zasięgiem powiat brzozowski.

ksazeczkawojskowa.jpg__1920x900_q85_crop_subsampling-2_upscale
Na kwalifikację wojskową wezwania otrzymało 478 mężczyzn z całego powiatu brzozowskiego, w tym z gminy Brzozów – 221, są to przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 2003 roku i mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Ponadto na kwalifikację wzywane są kobiety urodzone w latach 1998-2003, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej lub pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2021/2022 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków,
o których mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów.

Co ma na celu kwalifikacja wojskowa?

Kwalifikacja wojskowa ma na celu ustalenie aktualnej zdolności do służby wojskowej. Każda osoba zgłaszająca się do kwalifikacji wojskowej ma zakładaną ewidencję wojskową, dostaje książeczkę wojskową i otrzyma orzeczenie lekarskie z określoną kategorią zdolności do służby wojskowej.

Co należy zabrać ze sobą?

Na kwalifikację wojskową należy zabrać ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości; posiadaną dokumentację medyczną – w celu przedstawienia jej powiatowej komisji lekarskiej; aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy; dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia, kwalifikacje zawodowe lub pobieranie nauki.

Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej są obowiązane zgłosić się na wezwanie w miejscu i terminie określonym w wezwaniu. W przypadku niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, wójt lub burmistrz, z urzędu albo na wniosek przewodniczącego powiatowej komisji lekarskiej lub wojskowego komendanta uzupełnień, nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia do stawienia się. Może też zarządzić przymusowe doprowadzenie przez policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

źródło: Gmina Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE. Pijany 19-latek bez uprawnień wypadł z drogi. Strażacy musieli rozcinać karoserię (ZDJĘCIA)

ELIMINACJE. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej! (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

04-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: