REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: 17-latek zaatakował interweniujących policjantów

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Zarzut czynnej napaści na policjanta usłyszał 17-letni mieszkaniec Golcowej, który uderzył funkcjonariusza. Młody człowiek spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sadem. Grozi mu za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godz. 1 w nocy, funkcjonariusze wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy zostali skierowani na interwencję do Trześniowa, gdzie według zgłoszenia miało dojść do uszkodzenia mienia. Ponadto z informacji przekazanych przez zgłaszającego, młodzi ludzie rzucali kamieniami w przejeżdżające samochody. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce zauważyli trzech młodych mężczyzn siedzących na chodniku. Kryminalni chcieli ich wylegitymować, lecz na słowo  „Policja”  jeden z mężczyzn poderwał się i podbiegł w kierunku nieoznakowanego radiowozu, trzymając w ręku pałkę teleskopową. Pomimo wielokrotnych wezwań do uspokojenia się, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Zamachnął się pałką w kierunku jednego z policjantów, trafiając go w nogę.

W tym samym czasie na miejsce dojechał drugi patrol. Funkcjonariusze ustalili dane pozostałych dwóch mężczyzn, a agresywnego napastnika obezwładnili i przewieźli na komendę. Mężczyzna cały czas stawiał opór, nie wykonywał poleceń mundurowych, nie chciał również podać swoich danych osobowych.

Policjanci ustalili, że agresywnym młodym mężczyzną jest 17-letni mieszkaniec Golcowej. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto została mu pobrana krew do badania. Jej wynik da odpowiedź na to, czy dodatkowo 17-latek nie znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Został zatrzymany i osadzony w areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Przyznał się do jego popełniania i złożył wyjaśnienia. Swoje naganne zachowanie tłumaczył ilością spożytego w tym dniu alkoholu. Teraz 17-latek stanie przed sądem i odpowie za swoje zachowanie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

303-163537

KPP Brzozów

20-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
powiat-brzozowski-17-latek-zaatakowal-interweniujacych-policjantow-5391