REKLAMA

Poważny wypadek w Haczowie. Dachowanie. Dwie osoby ranne (FOTO)

HACZÓW / PODKARPACIE. Do poważnego wypadku doszło wczoraj późnym wieczorem na drodze relacji Haczów-Iskrzynia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy wypadł z drogi, uderzył w drzewo, dachował i zatrzymał się w rowie. Pojazdem podróżowały 4 osoby. Dwie doznały obrażeń i zostały przewiezione do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin.

Dyżurny straży pożarnej w Brzozowie otrzymał zgłoszenie o wypadku tuż po 22:00.

Do zdarzenia doszło w Haczowie, na drodze powiatowej nr 1972, przy granicy z miejscowością Iskrzynia.

Po dojechaniu strażaków na miejsce, samochód osobowy stał na kołach w rowie. Ślady wskazują na to, że wcześniej pojazd uderzył w drzewo i dachował. Podróżowały nim 4 osoby. Kierowca oraz jeden z pasażerów nie uskarżali się na dolegliwości. Natomiast obrażeń doznali dwaj inni pasażerowie. Trafili oni do szpitala – przekazuje nam mł. bryg. Bogdan Biedka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.

Osoby poszkodowane doznały między innymi złamań. Najszybciej na miejscu zdarzenia byli strażacy z OSP KSRG Haczów. To oni zaczęli udzielać pierwszej pomocy rannym. Później akcję ratunkową kontynuowali ratownicy medyczni.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin.

Działania strażaków trwały łącznie 5 godzin. Interweniowały dwa zastępy PSP Brzozów i dwa OSP KSRG Haczów, łącznie 19 strażaków.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było niezastosowanie zasad bezpieczeństwa. Policjanci wykonali czynności, zebrali materiał dowodowy, który pomoże ustalić okoliczności zdarzenia.


foto: OSP KSRG Haczów


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KRZYSZTOF BOSAK krytycznie o wzroście akcyzy i zakazie Marszu Niepodległości
29-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: