REKLAMA

Potrzebna pomoc dla Anielki z Długiego. Uratujmy dzielną wojowniczkę!

DŁUGIE / GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. 7-letnia Anielka z Długiego w gminie Zarszyn potrzebuje naszej pomocy! Dziewczynka zmaga się już z drugą w swoim życiu ciężką chorobą, jakim jest MDS – zespół mielodysplastyczny. Ta przypadłość jest powikłaniem wcześniejszej bardzo mocnej i agresywnej chemioterapii.  Obecnie Aniela z mamą od 5 miesięcy pozostają w szpitalu na oddziale onkohematologii dziecięcej w Rzeszowie, gdzie jest przygotowywana do przeszczepu szpiku (oczekiwania na wiadomość z kliniki we Wrocławiu). Już teraz koszty pobytu w oddalonym zaledwie o 70 km od miejsca zamieszkania są duże, a za niedługo ta odległość wzrośnie do ponad 500 km, gdzie spędzą długie miesiące. Pieniądze zbierane są w celu kontynuacji leczenia Anieli, aby uratować jej życie.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Uratujmy dzielną wojowniczkę – na pokrycie kosztów leczenia Anielki

Anielka to wesoła, mądra i bardzo dzielna 7-letnia dziewczynka, która kolejny raz musi zmierzyć się z okrutną chorobą. Toczy najcięższą z możliwych walk – walkę o życie! Kiedy zachorowała po raz pierwszy miała zaledwie 2,5 roku. Diagnoza okazała się okrutna – MIĘSAK UDA PRAWEGO Z PRZERZUTAMI DO PŁUC. Po długim i ciężkim leczeniu (operacje, chemioterapia, radioterapia) udało się przezwyciężyć chorobę! Radość wszystkich była nie do opisania. Niestety teraz po 3 latach, po raz kolejny nasz świat runął. Przychodzi nam zmierzyć się z kolejną potworną i bardzo trudną chorobą, jaką jest MDS – zespół mielodysplastyczny. Ta przypadłość jest powikłaniem wcześniejszej bardzo mocnej i agresywnej chemioterapii. Zespoły mielodysplastyczne jest to grupa nowotworowych chorób krwi, zbliżonych, ale jednak trochę różnych od białaczek. Niektóre mają łagodny przebieg i dają pacjentowi kilkuletnią szansę przeżycia, inne mają przebieg bardzo ostry, wymagają intensywnego leczenia. Niestety u Anielki potrzebny jest natychmiastowy PRZESZCZEP SZPIKU, a nikt z rodziny nie może zostać dawcą, gdyż nie ma zgodności.

Aniela mimo złego stanu (ciągłe gorączki i straszne bóle brzucha) nie przestaje się uśmiechać, nie traci nadziei i dobrego ducha, a nawet ostatnio wystąpiła w teledysku nagrywanym na oddziale.

źródło: Youtube.com / PASSIO Poland

O Anieli można również dowiedzieć się z Wydarzeń Polsatu od 7 min i 30 sek: KLIKNIJ.

Obecnie Aniela z mamą od 5 miesięcy pozostają w szpitalu na oddziale onkohematologii dziecięcej w Rzeszowie, gdzie jest przygotowywana do przeszczepu (czekamy na informację z Kliniki z Wrocławia). W domu, pod opieką taty i dziadków zostały 2 młodsze siostry, 5letnia Kalinka i 2letnia Helenka, które bardzo tęsknią za siostrą i mamą, a w dzisiejszych czasach epidemii koronawirusa kontakt jest utrudniony.

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

Już teraz koszty pobytu w oddalonym zaledwie o 70 km od miejsca zamieszkania są duże, a za niedługo ta odległość wzrośnie do ponad 500km, gdzie spędzą długie miesiące. Pieniądze zbierane są w celu kontynuacji leczenia Anieli, aby uratować jej życie. Niestety z walką z chorobą wiążą się różne wydatki, dzięki którym Aniela może funkcjonować: specjalistyczne konsultacje lekarskie (onkolog, gastrolog, kardiolog, psycholog), dieta, opatrunki, lekarstwa, dojazdy do kliniki. To spore wydatki, które już pochłonęły całe nasze dotychczasowe oszczędności. Leczenie Anieli będzie długie i kosztowne, nie mogliśmy być na to w żaden sposób przygotowani.

Każdy Państwa gest pozwoli nam zapewnić Anieli wielowymiarową opiekę, której potrzebuje w walce o swoje życie.

Wdzięczni za okazaną pomoc, rodzice Anieli

LINK DO ZBIÓRKI – KLIKNIJ

opis i zdjęcia: zrzutka.pl

źródło: Red., Gmina Zarszyn, zrzutka.pl

17-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)