REKLAMA

Potężny żywioł! ZDJĘCIA obrazujące ogrom zniszczeń (FOTO)

PODKARPACIE. Gwałtowna ulewa trwająca kilkadziesiąt minut, która przeszła wczoraj nad Podkarpaciem poczyniła ogromne szkoda, podtapiając wiele domów i gospodarstw. Mieszkańcy województwa w bardzo dotkliwy sposób przekonali się o potężnej sile żywiołu. Publikujemy zdjęci obrazujące ogrom zniszczeń.

Zdjęcia wykonał asp. sztab. Tomasz Flak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku. Udokumentował skutki potężnej ulewy, która przeszła nad Podkarpaciem w piątek po południu.

Fotografie wykonano wieczorem, w nocy oraz dzisiaj rano na terenie miejscowości: Kańczuga, Manasterz i Jawornik Polski, czyli w powiatach: przeworskim i jarosławskim.

Przypomnijmy, że najtrudniejsza największe straty i zniszczenia odnotowano w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przemyskim i przeworskim. Strażacy interweniowali tam kilkadziesiąt razy.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zwróciła się do ministra obrony narodowej z wnioskiem o skierowanie do działań wojska, które będzie mogło pomóc w prowadzeniu działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

FOTO: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Woda sieje spustoszenie (VIDEO, ZDJĘCIA)

Żołnierze walczą z powodziami na Podkarpaciu (ZDJĘCIA)


27-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: