REKLAMA

POSZUKIWANIA 12-LATKA: Brzozowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie

IZDEBKI / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Brzozowie wszczęła śledztwo w sprawie zaginięcia 12-letniego Daniela Sękowskiego. Chłopca od kilkudziesięciu godzin szuka rodzina oraz służby.

Prokurator Marcin Bobola, zdjęcie archiwum esanok.pl

Śledztwo prowadzone jest bezpośrednio w związku z zaginięciem dziecka. Z uwagi na charakter sprawy nie udzielamy szczegółowych informacji. Trwają przesłuchania członków rodziny 12-latka – informuje prokurator Marcin Bobola z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

Dodaje, że do tej pory żadne z przeprowadzonych czynności nie doprowadziły nawet do poszlak, które mogłyby wskazywać na miejsce przebywania Daniela. Po zakończeniu przesłuchań najbliższych, prokurator uda się także miejsce zdarzenia, gdzie ostatni raz widziano chłopca.

Robimy wszystko, aby zebrać jak najwięcej informacji, gdzie to dziecko przebywa i co mogło się z nim stać – kwituje prokurator Bobola.

Od kilkudziesięciu godzin różnego rodzaju służby poszukują Daniela Sękowskiego z Izdebek. Chłopiec 13 listopada po południu wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych jest już ponad 100 osób.

– W pierwszej kolejności sprawdziliśmy teren miejsca zamieszkania chłopca oraz pobliski las. Sukcesywnie teren poszukiwań jest poszerzany. Robimy co w naszej mocy, aby odnaleźć 12-latka – mówi st. asp. Monika Dereń, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Rysopis: wzrost 150 cm, krępej budowy ciała, włosy – krótkie ciemne, nos normalny, uszy normalne, uzębienie pełne.

Zaginiony chłopiec ubrany był w ciemne getry z pomarańczowymi wstawkami, sweter w kolorze brązowo-żółtym z długimi rękawami.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że chłopiec wyszedł z domu we wtorek 13 listopada około godz. 14.30, by odwiedzić babcię, która mieszka niedaleko jego miejsca zamieszkania. Chłopiec bawił się w pobliżu jej domu. Lecz około godz. 16.00 już go tam nie było. Dziecko leczone jest neurologicznie i ma problemy z komunikowaniem się.

Osoby, które widziały zaginionego Daniela Sękowskiego lub mają informacje o jego miejscu przebywania, bądź inne wiadomości mogące przyczynić się do ustalenia jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie nr telefonu 13 43 08 310, 510 997 303 lub nr alarmowy 112.

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ PONIŻEJ: Policja poszukuje 12-latka z Izdebek (ZDJĘCIA)

 

15-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: