REKLAMA

Pościg za kłusownikiem! Stosy śmieci (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. To był pracowity weekend dla Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku. Strażnicy spędzili wiele godzin nad wodami, przejechali, przeszli sporo kilometrów brzegami. Podjęto pościg za kłusownikiem w bardzo niebezpiecznym terenie, ujawniono wykroczenie z ustawy o rybactwie śródlądowym.

W miniony weekend 29 i 30 sierpnia br. Społeczna Straż Rybacka naszego powiatu wystawiła 3 patrole. Akcje przeprowadzono o różnych porach dnia, jak również w późnych godzinach nocnych. Kontrole były przeprowadzone tj. Jezioro Sieniawskie (granice powiatu sanockiego), rzeki Wisłok na odcinku Mymoń – Besko, Osława na odcinku Szczawne – Zagórz – ujście , San na odcinku Zasław (ujęcie wody) – Dobra , Sanoczek na odcinku Trepcza – ujście, Potok Tyrawski na odcinku Tyrawa Solna – Tyrawa Włoska, oraz łowiska PZW w Szczawnem, Sanoku i Hłomczy.

Kontroli poddanych zostało 75 wędkarzy, ujawniono jedno wykroczenie z ustawy o rybactwie śródlądowym. Udzielono 8 pouczeń zazwyczaj z regulaminów łowisk, które dotyczyły zaśmiecenia brzegów, braku wpisów dat do rejestrów połowu, patroszenia ryb na łowisku – relacjonuje przebieg kontroli  Ryszard Rygliszyn, Komendant SSR w Sanoku.

Interweniowano też w sprawie kąpieli na łowisku, dopiero pod groźbą wezwania policji kąpiący wyszli z wody.

Na Jeziorze Sieniawskim podjęto pościg za mężczyzną – kłusownikiem. Niestety spora odległość dzieląca strażników od uciekającego i niebezpiecznie strome brzegi, urwiska zakończyły się niepowodzeniem. Kłusownik zbiegł pozostawiając w wodzie siatkę z rybami, którym zwrócono wolność a na brzegu wszędzie leżały martwe niewymiarowe ryby w większości przekute miały grzbiety, co może świadczyć, że kłusownik łowił na żywca.

źródło: Społeczna Straż Rybacka w Sanoku / Fb


31-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)