REKLAMA

Porównał policjantów do nazistowskich zbrodniarzy. Przeprosił. Wpis usunięto

PODKARPACIE. Trudna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, wymaga od nas przede wszystkim odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących przepisów. Policyjne kontrole wskazują jednak, że nie wszyscy stosują się do sanitarnych obostrzeń i w sposób krzywdzący oceniają pracę funkcjonariuszy.

Od ponad roku w Polsce trwa walka z pandemią koronawirusa. W celu ograniczenia transmisji zachorowań wprowadzane są nowe przepisy i obostrzenia sanitarne, do których należy m.in. obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jednak część mieszkańców nie dostrzega powagi zagrożenia, lekceważąc pandemiczne przepisy, a stojących na straży ich przestrzegania funkcjonariuszy, porównuje do nazistowskich zbrodniarzy.

W minionym tygodniu, na jednym z krośnieńskich osiedli, policjanci podjęli interwencję wobec grupy osób nieprzestrzegających obowiązku zakrywania ust i nosa. Sprawcy wykroczenia zostali ukarani mandatami. Informację o zdarzeniu opublikowano na stronie jednego z lokalnych portali informacyjnych.

Pod artykułem pojawiły się komentarze, w treści których internauci wyrażali swoją dezaprobatę wobec policyjnych działań. Jeden z wpisów porównywał krośnieńskich funkcjonariuszy do nazistowskich zbrodniarzy, co wywołało powszechne oburzenie wśród policjantów.

Krzywdząca i niesprawiedliwa opinia o funkcjonariuszach, którzy codziennie z narażeniem swojego zdrowia i życia pełnią służbę na rzecz mieszkańców regionu, nie mogła zostać zlekceważona. Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie, przy wsparciu kierownictwa jednostki, podjął zdecydowane działania zmierzające do usunięcia krzywdzącego wpisu.

Szef krośnieńskich związkowców przeprowadził z rozmowę z autorem krzywdzącego komentarza. Internauta wyraził skruchę i opublikował pisemne przeprosiny na łamach portalu, gdzie wcześniej zamieścił oczerniający wpis pod adresem policjantów.

Nie ma zgody na bezprawne działania oczerniające dobre imię dziesiątek tysięcy policjantów, którzy z narażeniem życia pełnią codzienną służbę w trudnych czasach pandemii.

źródło: KMP Krosno


zdjęcie poglądowe

19-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)