REKLAMA

Ponad 500 wniosków i 3,2 miliarda na stole

PODKARPACIE. Ponad 500 wniosków na kwotę 3,2 mld zł wpłynęło w naborze o wsparcie w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wojewoda Ewa Leniart poinformowała podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że o uzyskanie środków ubiegają się jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli – podkarpackie gminy złożyły łącznie 408 wniosków, natomiast ze strony powiatów wpłynęło ich 96:

– wnioskowana kwota dla gmin, miast na prawach powiatu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego (w sumie 408 wniosków) to 2 481 082 858,80 zł;

– wnioskowana kwota dla powiatów 771 033 056,00 zł (w sumie 96 wniosków).

Całkowita wnioskowana kwota: 3 252 115 914,80 zł.

Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie projektów inwestycyjnych, których wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł. W sytuacji, gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do rządowego programu wsparcia inwestycji to tarcza dla samorządów. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.

Złożone wnioski dotyczą m. in. rozbudowy infrastruktury szkolnej, szpitalnej, przebudowy sieci kanalizacyjnych, modernizacji oświetlenia, budowy sieci wodociągowych i stacji uzdatniania wody, przebudowy budynków użyteczności publicznej, budowy i przebudowy dróg zniszczonych przez powódź, rozbudowy infrastruktury drogowej, budowy krytych pływalni i basenów czy zakupu wozów strażackich.


Zdjęcie poglądowe

16-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)