REKLAMA

Pomaganie jest proste! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku zakończyła się zainicjowana przez studentów III roku kierunku praca socjalna akcja „Podaj łapę – dzieci edukujemy i zwierzęta ratujemy”, mająca na celu wsparcie schronisk dla zwierząt, zwłaszcza w okresie zimowym, a także zdobycie wiedzy jak wybrać i właściwie opiekować się psem, a także jak postępować aby nie dochodziło do sytuacji zagrożenia w kontakcie z czworonogiem.

Do akcji włączyły się: Akademia Małego Żaka działająca przy PWSZ , Fundacja „Razem z Psem”, której przedstawiciele wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zorganizowali zajęcia dla dzieci kończące i podsumowujące realizowany projekt oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, którzy zebrali karmę i koce dla psów.

Podczas ponad dwóch miesięcy we wszystkich budynkach i instytutach PWSZ wyłożone były pojemniki, do których można było przynosić: suchą i mokra karmę, miski, smycze, obroże, zabawki, gryzaki i koce.

Pojemniki systematycznie zapełniały się smakołykami i innymi artykułami. Zebrane podczas akcji produkty trafiły do Ośrodka Adopcyjnego prowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, gdzie pieskami zajmują się wolontariusze z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Sanoku.

W imieniu organizatorów akcji dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji. W szczególności podziękowania kierujemy do studentów i opiekunów III roku kierunku praca socjalna. Dziękujemy małym studentom Akademii Małego Żaka, uczniom I LO w Sanoku oraz Fundacji „Razem z Psem”. Dziękujemy także studentom i pracownikom PWSZ za dostarczone produkty. Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Woźnemu, wicestaroście Powiatu Bieszczadzkiego oraz Pani Anecie Szydełko, radnej Powiatu Bieszczadzkiego za przekazanie banerów wyborczych, które osłonią klatki i budy od wiatru.

Dzięki Waszemu wsparciu i dobrej woli, psy skrzywdzone przez los, nieposiadające właścicieli, narażone na cierpienie chociaż na jakiś czas zapewnione będą miały podstawowe produkty niezbędne do funkcjonowania w ośrodku. Przy tej okazji w imieniu Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku zwracamy się do wszystkich wolontariuszy i ludzi dobrej woli o pomoc w wyprowadzaniu piesków i spędzania z nimi chociaż odrobinę czasu. Nasi czworonożni przyjaciele bardzo tego potrzebują!

 

materiały nadesłane / PWSZ Sanok


15-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)