REKLAMA

Pomaganie jest proste! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku zakończyła się zainicjowana przez studentów III roku kierunku praca socjalna akcja „Podaj łapę – dzieci edukujemy i zwierzęta ratujemy”, mająca na celu wsparcie schronisk dla zwierząt, zwłaszcza w okresie zimowym, a także zdobycie wiedzy jak wybrać i właściwie opiekować się psem, a także jak postępować aby nie dochodziło do sytuacji zagrożenia w kontakcie z czworonogiem.

Do akcji włączyły się: Akademia Małego Żaka działająca przy PWSZ , Fundacja „Razem z Psem”, której przedstawiciele wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zorganizowali zajęcia dla dzieci kończące i podsumowujące realizowany projekt oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, którzy zebrali karmę i koce dla psów.

Podczas ponad dwóch miesięcy we wszystkich budynkach i instytutach PWSZ wyłożone były pojemniki, do których można było przynosić: suchą i mokra karmę, miski, smycze, obroże, zabawki, gryzaki i koce.

Pojemniki systematycznie zapełniały się smakołykami i innymi artykułami. Zebrane podczas akcji produkty trafiły do Ośrodka Adopcyjnego prowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, gdzie pieskami zajmują się wolontariusze z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Sanoku.

W imieniu organizatorów akcji dziękujemy wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji. W szczególności podziękowania kierujemy do studentów i opiekunów III roku kierunku praca socjalna. Dziękujemy małym studentom Akademii Małego Żaka, uczniom I LO w Sanoku oraz Fundacji „Razem z Psem”. Dziękujemy także studentom i pracownikom PWSZ za dostarczone produkty. Serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Woźnemu, wicestaroście Powiatu Bieszczadzkiego oraz Pani Anecie Szydełko, radnej Powiatu Bieszczadzkiego za przekazanie banerów wyborczych, które osłonią klatki i budy od wiatru.

Dzięki Waszemu wsparciu i dobrej woli, psy skrzywdzone przez los, nieposiadające właścicieli, narażone na cierpienie chociaż na jakiś czas zapewnione będą miały podstawowe produkty niezbędne do funkcjonowania w ośrodku. Przy tej okazji w imieniu Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku zwracamy się do wszystkich wolontariuszy i ludzi dobrej woli o pomoc w wyprowadzaniu piesków i spędzania z nimi chociaż odrobinę czasu. Nasi czworonożni przyjaciele bardzo tego potrzebują!

 

materiały nadesłane / PWSZ Sanok


15-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: