REKLAMA

Polska 2050 wsparła Rodzinny Dom Dziecka w Starej Wsi (ZDJĘCIA)

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak. Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 oraz liderzy polityczni Polska 2050 Szymona Hołowni taki uśmiechnięty dzień sprezentowali dzieciom z Rodzinnego Domu Dziecka w Starej Wsi w powiecie brzozowskim. W placówce znajduje się dziewięcioro dzieci w wieku od 1-17 lat.

14 kwietnia zapadnie w pamięci na dłużej dzieciom z RDD w Starej Wsi. Nie z powodu pogody – padał wtedy śnieg – ale dlatego, że dzieci otrzymały odzież, buty, zabawki pluszowe. Nie zabrakło także wyposażenia rodzinnej kuchni, do której trafiła nowa krajalnica, mikser, maszynka do mięsa oraz czajnik elektryczny. Przy tak dużej rodzinie ilość prania przekracza wszelkie wyobrażenia, więc wolontariusze podarowali 80 litrów żeli do prania. Przekazana została również farba, która przyda się do odświeżenia pokoi dziecięcych.

Za akcję ze strony organizacyjnej odpowiedzialni byli Monika Panek – liderka powiatu brzozowskiego Stowarzyszenia Polska 2050, Anna Kisała – koordynator akcji społecznych oraz Bartosz Romowicz, Adam Bardziński, Tomasz Gankiewicz – liderzy polityczni Polski 2050 Szymona Hołowni.

Akcję udało się zrealizować dzięki darczyńcom, którymi byli Firma Zelmotor Sp. z o.o.  – producent AGD z Podkarpacia, Firma Global Chemia Group Oleksandr Zelenyy – producent chemii gospodarczej z powiatu bieszczadzkiego oraz zwykli-niezwykli ludzie dobrej woli.

1_71

3_35

4_25

2_39

źródło: materiały nadesłane

19-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: