REKLAMA

Policyjny pościg zakończony zderzeniem z radiowozem. Padły strzały ostrzegawcze!

RYMANÓW ZDRÓJ / PODKARPACIE. Na odcinku około 20 km trwał w poniedziałek w nocy policyjny pościg za 34-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał przed radiowozami bez włączonych świateł łamiąc szereg przepisów. W Rymanowie Zdroju doszło do zderzenia kierowanego przez niego renault z policyjnym pojazdem. Pirat drogowy zaczął uciekać pieszo. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Około godz. 23.30 na ul. Jana Pawła II w Krośnie, policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli osobowe renault, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość.

Kierowca nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący pędził ulicami miasta, a następnie drogą krajową nr 28 w kierunku Rymanowa. Lekceważył przepisy ruchu drogowego, uszkodził radiowóz, przekraczał prędkość, jechał bez włączonych świateł, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące do zatrzymania się – relacjonuje aspirant sztabowy Paweł Buczyński, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie.

Po kolizji z radiowozem mężczyzna porzucił kierowany przez siebie samochód i uciekał pieszo. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany na ul. Zdrojowej w Rymanowie Zdroju.

Kierujący renaultem to 34-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości. Pobrano mu krew do analizy na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Pasażerką podróżująca laguną była 29-letnia kobieta. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.


zdjęcie poglądowe / archiwum KWP Rzeszów

źródło: Red., KMP Krosno

11-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)