REKLAMA

Policyjna edukacja dla bezpieczeństwa. Spotkania z najmłodszymi i najstarszymi (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Profilaktyka społeczna od wielu lat wpływa na podniesienie świadomości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Policjanci z brzozowskiej komendy spotykają się z uczniami szkół na terenie powiatu, aby mówić o „Bezpiecznych feriach”. Podczas zajęć z seniorami edukują, jak nie stać się ofiarą przestępstwa.
Dzielnicowi i funkcjonariusze ruchu drogowego odwiedzają szkoły na terenie powiatu rozmawiając z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Policjanci przekazują informacje na temat prawidłowego zachowania na drodze i znaczenia elementów odblaskowych. Podczas spotkań omawiane są również zasady zachowania się w sytuacji kontaktu z osobami obcymi czy podczas ataku groźnego psa. Funkcjonariusze przybliżają założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów.

303-151416

Starsi uczniowie z uwagą słuchają pogadanek na temat zasad bezpiecznego komunikowania się za pośrednictwem Internetu oraz przestępstw popełnianych w cyberprzestrzeni. Do szkół trafiają też elementy odblaskowe przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

W trakcie spotkań dzielnicowi przekazują dyrektorom szkół plakaty promujące program „Dzielnicowy Bliżej Nas”, aplikację mobilną „Moja Komenda” oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowi korzystają również z zaproszeń dyrektorów placówek oświatowych i biorą udział w spotkaniach organizowanych okazji Dnia Babci i Dziadka. Policjanci informują starsze osoby o metodach stosowanych przez oszustów oraz jak ustrzec się przed przestępstwem.

źródło: KPP Brzozów

29-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
policyjna-edukacja-dla-bezpieczenstwa-spotkania-z-najmlodszymi-i-najstarszymi-zdjecia-00e8po