REKLAMA

,,Policjant” sprawdzał, czy banknoty są prawdziwe

BLIZNE / PODKARPACIE. Mieszkanka Bliznego mogła paść ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Kobieta wpuściła do swojego domu mężczyznę podającego się za funkcjonariusza Policji, który rzekomo poszukiwał fałszywych pieniędzy. Przestrzegamy przed tego typu zachowaniami i apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

W środę, około godz. 11, dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o próbie oszustwa na jednej z mieszkanek Bliznego. Na miejsce skierował patrol. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że mężczyzna podający się za policjanta chciał aby okazała mu wszystkie pieniądze, jakie posiada w domu. Jak dodała pokazał kartkę z napisem „Policja” sugerując, że jest to legitymacja służbowa. Dodał, że powodem jego wizyty jest rzekome posiadanie przez kobietę fałszywych pieniędzy. Myśląc, że ma do czynienia z prawdziwym funkcjonariuszem, 65-letnia mieszkanka Bliznego pokazała mężczyźnie banknoty. Prawdopodobnie okazana kwota nie była zadowalająca dla „policjanta” i stwierdził, że te akurat są prawdziwe i nie będzie ich zatrzymywał. Wychodząc z domu dodał, że jeszcze dziś do kobiety zgłosi się inny policjant celem sporządzenia z tej wizyty odpowiedniego protokołu.

Po zebraniu wszelkich informacji policjanci rozpoczęli poszukiwania fałszywego funkcjonariusza, lecz nie napotkali mężczyzny odpowiadającego podanemu rysopisowi.

Policja przypomina, że metoda „na policjanta” to w ostatnim okresie czasu najbardziej popularna forma wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Pamiętajmy, że możemy sprawdzić to czy faktycznie rozmawiamy z prawdziwym funkcjonariuszem, dzwoniąc do najbliższej jednostki Policji. Wymagajmy więc okazania legitymacji służbowej w sposób umożliwiający odczytanie imienia i nazwiska oraz numeru identyfikacyjnego policjanta.

źródło: KPP Brzozów
foto: sxc.hu

pieniadze

27-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
policjant-sprawdzal-czy-banknoty-sa-prawdziwe