REKLAMA

Policjanci ujawnili w sumie 658 wykroczeń. Podsumowanie działań ,,niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

PODKARPACIE . Policjanci ruchu drogowego prowadzili w piątek działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Reagowali także na wykroczenia popełniane przez kierujących jednośladami i osoby piesze. Działania prowadzone były w całym kraju.

Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” organizowana jest cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Podczas piątkowych działań funkcjonariusze kontrolowali w jaki sposób, zarówno niechronieni uczestnicy jak i kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego.

odessa-2606684_960_720

zdjęcie poglądowe

Podczas działań na drogach województwa podkarpackiego policjanci ujawnili w sumie 658 wykroczeń, z czego 552 popełnili kierujący, 40 rowerzyści, a 66 piesi.

Najczęściej popełniane przez rowerzystów wykroczenie to przejeżdżanie przez oznakowane przejścia. Natomiast w przypadku osób pieszych to między innymi – przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

ŹRÓDŁO: Podkarpacka Policja

13-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
policjanci-ujawnili-w-sumie-658-wykroczen-podsumowanie-dzialan-niechronieni-uczestnicy-ruchu-drogowego-00e5js