REKLAMA

Policjanci udaremnili jazdę 7 nietrzeźwym kierowcom z terenu powiatu brzozowskiego

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE . W ciągu trzech dni na drogach powiatu brzozowskiego policjanci uniemożliwili jazdę 7 nietrzeźwym kierującym i nieletniemu, który nie miał prawa jazdy. W trzech pojazdach przewożeni byli pasażerowie.

W sobotę po godzinie 18, motocyklista zgłosił dyżurnemu, że jedzie za fordem, którego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci zastali wskazany pojazd na prywatnej posesji w Domaradzu. Kierowała nim 29-letnia kobieta, która była pod widocznym działaniem alkoholu. W escorcie przebywał również nietrzeźwy mężczyzna, natomiast na tylnym siedzeniu podróżowało troje dzieci, w wieku dwóch, czterech i ośmiu lat. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny, prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący, przed godz. 20, spowodował kolizję w Grabownicy Starzeńskiej. 29-letni kierowca peugeota doprowadził do zderzenia z volvo. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, ale oświadczył że wcześniej pił alkohol. Od mieszkańca gminy Brzozów została pobrana krew do badań.

W niedzielę policjanci prowadzili działania „Rowerem – bezpiecznie”. Podczas kontroli rowerzystów, na drodze wojewódzkiej w Nozdrzcu, funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę 60-latkowi, który miał 1,8 promila oraz 61-latkowi, u którego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Z kolei w Starej Wsi, policjanci zatrzymali 56-latniego rowerzystę, który „wężykiem” jechał się całą szerokością drogi. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Około godz. 21, w Warze, policjanci interweniowali wobec rowerzysty, który spadł z jednośladu do przydrożnego rowu. 61-latek również był nietrzeźwy, badanie wykazało 1,5 promila alkoholu.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 16-latek, który nie mając uprawnień, kierował kią rio. Przed północą w Izdebkach stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W samochodzie przewoził 4 pasażerów – dwóch szesnastolatków i dwóch siedemnastolatków. Jeden z nieletnich pasażerów miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Podczas dzisiejszego „Trzeźwego Poranka” w Hłudnie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli toyotę rav4. Od kierującej nią kobiety wyczuli alkohol – badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. 33-latka odwoziła do szkoły swoje dzieci w wieku ośmiu, dziesięciu i trzynastu lat.
KWP

11-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: