REKLAMA

POLICJA OSTRZEGA: Uwaga na zdradliwą pogodę! Zachowaj szczególną uwagę na drodze (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Jesień to pora roku, która od kierowców wymaga zachowania szczególnej ostrożności, dostosowania prędkości do warunków drogowych, zachowania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Pogorszenie się warunków atmosferycznych w ostatnim czasie zaskoczyło niektórych kierowców.

W ciągu dwóch dni policjanci z brzozowskiej komendy pracowali przy pięciu groźnie wyglądających zdarzeniach drogowych. Wczoraj około 17, na krajowej dziewiętnastce w Jasienicy Rosielnej, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Przez kilka godzin ruch odbywał się wahadłowo.

303-114638

W wyniku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem Tigra na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w ciężarówkę. 30-letni obywatel Łotwy został przetransportowany do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Kierujący ciężarowym dafem nie odniósł obrażeń. W pojazdach nie było pasażerów, kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

303-114640

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o wzajemną wyrozumiałość oraz o zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy. Bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników dróg w znacznej mierze zależy od nas samych.

303-114641

KPP Brzozów

07-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: