REKLAMA

POLAŃCZYK: Quady, drony i policyjne konie. Co tam się działo? (ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Policjanci, wspólnie ze strażą rybacką, przedstawicielami bieszczadzkiego WOPR-u i GOPR-u, przez trzy dni doskonalili umiejętności w zakresie przepisów żeglugi śródlądowej, pływania i manewrowania łodzią służbową w porze nocnej oraz trudnych warunkach atmosferycznych. Podczas szkolenia uczestnicy ćwiczyli zastosowanie technik ewakuacji poszkodowanego z wody, lądu i tonącej jednostki pływającej oraz udzielanie profesjonalnej pomocy.

Na terenie bazy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polańczyku i na Jeziorze Solińskim, przeprowadzono trzydniowe szkolenie. Organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wzięli w nim udział policyjni stermotorzyści z garnizonu podkarpackiego, inspektorzy Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Krakowie, dyrekcja Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, strażnicy Państwowej Straży Rybackiej z województwa podkarpackiego, ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz ratownicy Bieszczadzkiego WOPR-u.

Głównym celem szkolenia było doskonalenie umiejętności w zakresie przepisów żeglugi śródlądowej, locji, nawigacji, a także pływania i manewrowania łodzią służbową w porze nocnej oraz trudnych warunkach atmosferycznych.

W trakcie zajęć, przeprowadzono pozorowane akcje poszukiwawczo-ratownicze z wykorzystaniem łodzi służbowych, quadów, dronów i policyjnych koni. Zadaniem uczestników było m.in. odnalezienie osób poszkodowanych, udzielenia im pierwszej pomocy, a następnie przetransportowania w bezpieczne miejsce i przekazanie odpowiednim służbom. Jednym z zadań nad Jeziorem Solińskim było udzielenie pomocy 6 poszkodowanym, którzy brali udział w symulacji rozbicia samolotu. Poszukiwania prowadzone były do późnych godzin wieczornych, zarówno na wodzie jak i lądzie.

źródło: KWP Rzeszów


06-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)