REKLAMA

PODKARPACIE. Przerwana nielegalna produkcja papierosów (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze podkarpackiej KAS i policjanci z Niska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 100 kg suszu tytoniowego i krajanki. Uszczuplenia Skarbu Państwa zostały oszacowane na blisko 67 tys. złotych.

W poniedziałek 25 maja br. funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu i policjanci z Niska prowadzili wspólne działania w zakresie zwalczania nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze przeszukali domu mieszkańca Niska. Mężczyzna był podejrzewany o produkcję i sprzedaż wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania piwnicy i garażu zabezpieczone zostały dwie krajalnice do krojenia liści tytoniu, maszynka i gilzy do produkcji papierosów a także papierosy, susz tytoniowy oraz krajanka w workach.

Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 100 kg suszu tytoniowego i krajanki oraz 70 szt. papierosów.

54-letni mężczyzna tłumaczył, że cały tytoń posiada na własny użytek.

Według wstępnych szacunków, mieszkaniec Niska swoim działaniem naraził na straty Skarb Państwa na blisko 67 tys. złotych.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

mł. aspirant Edyta Chabowska
rzecznik prasowy
Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie (biuro w Przemyślu)

źródło: materiały nadesłane

27-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)