REKLAMA

PODKARPACIE. 16-latka wjechała w budynek. Uczyła się jeździć

PODKARPACIE. Uszkodzony samochód i elewacja budynku, to konsekwencje nieodpowiedzialnej przysługi koleżeńskiej jaką wyświadczyła 19-latka swojej młodszej koleżance, która chciała nauczyć się jeździć samochodem. 16-latka nie wiedziała jak zahamować i wjechała w budynek. W sprawie interweniowali kolbuszowscy policjanci.

303-245348

W piątek wieczorem policjanci interweniowali na ul. Wolskiej w Kolbuszowej w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia budynku przez kierującą seatem. Na miejscu zgłoszenia policjanci zastali dwie kobiety, 19 i 16-latkę.

19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko sędziszowskiego oświadczyła, że młodsza koleżanka poprosiła ją aby dała się jej przejechać i nauczyła ją kierować samochodem. Młodsza potwierdziła, że chciała się nauczyć jeździć ale nie wiedziała jak zahamować i wjechała w budynek uszkadzając seata i elewację. Obydwie kobiety były trzeźwe.

Z uwagi na uszkodzenia samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Nieletnią mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali opiekunowie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają kolbuszowscy policjanci.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 96. § 1. pkt 2 Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń – właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny.

źródło: KPP Kolbuszowa

08-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: