Podium dla łuczników Sagit Humniska (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. W dniu 18 czerwca 2022 roku na stadionie w Brzozowie odbyły się zawody łucznicze pod nazwą II Runda Pucharu Okręgu Rzeszowskiego.

image012_3
W zawodach uczestniczyło 92 zawodników i zawodniczek z województwa podkarpackiego z następujących klubów: LKS „Sagit” Humniska, LKS „Jar Kielnarowa, ŁUKS Jedlicze, UKS Sajdak Głogów Małopolski, RRS-R Legenda Rzeszów, Piast 25 Rzeszów, Tramp Jarosław, Makovia Makowisko, Francesco Jelna k. Leżajska.

Burmistrz Brzozowa objął zawody łucznicze swoim patronatem oraz ufundował puchary. Z klubu Sagit Humniska wystartowało 8 zawodników i zawodniczek.

Mateusz Ryba w kategorii OPEN zarówno w kwalifikacjach, jak i eliminacjach zajął 1 miejsce, zdobywając puchar okręgu.

Kacper Przybył w kategorii Junior młodszy, po kwalifikacjach zajmował 7 miejsce, natomiast po eliminacjach (pojedynkach) zajął ostatecznie 3 miejsce, stając na najniższym stopniu podium.

W Kategorii młodzik: najwyżej sklasyfikowana została Julia Bąk, która zajęła 6 miejsce.

Piotr Supel zajął 9 miejsce, Szmigiel Wiktor zajął 10 miejsce, Telesz Bartłomiej zajął 11 miejsce, Wiktoria Kruczek zajęła 13 miejsce.

W kategorii młodzik młodszy Lorenc Maja zajęła 6 miejsce (były to jej pierwsze zawody). Już niedługo wystartujemy na mistrzostwa województwa podkarpackiego.