REKLAMA

Początek zimy bezlitosny dla kierowców

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Zima to dla kierowców trudny czas. Wczorajszy dzień oprócz padającego śniegu obfitował również w zdarzenia drogowe. Ich przyczyną było to, że kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze.

Przypominamy – zimowej aurze towarzyszą bardzo trudne warunki drogowe, dlatego kierowco „noga z gazu”.

Wczorajszy dzień na drogach powiatu brzozowskiego pokazał, jak zdradliwa potrafi być zima. Szybko zapadający zmrok, opady śniegu, niska temperatura i co za tym idzie śliska nawierzchnia sprawiły, że w ciągu 2 godzin doszło do czterech zdarzeń drogowych.

O pierwszym zdarzeniu policjanci zostali poinformowani około godz. 16. Doszło do niego w Bliznem. Kierujący skodą na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem zjechał na pobocze i wjechał do rowu. Kilkanaście minut później doszło do kolejnej kolizji. W tym przypadku w Humniskach, kierująca renault na śliskiej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z nadjeżdżającą toyotą. Do dwóch następnych zdarzeń doszło w półgodzinnym odstępie. W Bliznem kierujący oplem czołowo zderzył się z kierującym volkswagenem. Natomiast w Brzozowie na ul. Zdrojowej kierujący fiatem ducato na łuku drogi w efekcie swojej jazdy wylądował poza jezdnią w przydrożnym rowie.

Policjanci pracujący na miejscu tych kolizji ustali, że wszyscy kierowcy w chwil zdarzenia byli trzeźwi. Natomiast  ich główną przyczyną  było to, że kierujący pojazdami nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. Na szczęście żadna z osób biorących udział w zdarzeniach nie odniosła żadnych obrażeń. Ale już sama ilość kolizji w tak krótkim odstępie czasu powinna być przestrogą dla innych.

Policyjne statystyki pokazują, że ryzyko kolizji w okresie zimowym wzrasta kilkukrotnie. Zimowa aura to dla kierowców trudny okres. Stąd też, tak bardzo ważne są wszelkie działania zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Z pewnością, należy do nich dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz odpowiednie do tej pory roku ogumienie.

 

źródło: KPP Brzozów

04-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: