REKLAMA

Pochwalili się talentami

MALINÓWKA / PODKARPACIE. Już po raz piąty wielbiciele muzyki mogli się spotkać na „Muzycznym weekendzie dla wszystkich pokoleń” zorganizowanym w Malinówce. Tradycyjnie już imprezę zorganizowano tak, by każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

malinowka8

Widzów zebranych na placu przy budynku OSP przywitała Dorota Gierlach – Dyrektor Zespołu Szkół w Malinówce i organizator imprezy. W myśl tegorocznego hasła przewodniego – „Parada młodych talentów”, na scenie zaprezentowali się uczniowie placówki. Zgromadzeni mogli nie tylko posłuchać utworów wykonywanych zarówno solo jak i zespołowo, ale także przyjrzeć się układom tanecznym. Sporo zainteresowania wywołał także pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez uczniów klasy ratowniczo – obronnej z ZSP nr 4 „Naftówka” w Krośnie. Poszczególne działania młodzieży komentował ich opiekun Zbigniew Moskal. Zebrani mogli zobaczyć kilka sytuacji z pierwszej pomocy oraz tzw. pierwszej pomocy kwalifikowanej. Najpierw młodzi pokazali jak należy pomóc osobie, która straciła przytomność, następnie na fantomach zaprezentowano metody resuscytacji – niemowlęcia, dziecka i dorosłego. Pokazano też jak działa i jak używać defibrylatora zewnętrznego AED, jak i kiedy zdjąć kask motocykliście poszkodowanemu w wypadku oraz jak zabezpieczyć i pomóc osobie ze złamaną nogą. Wiele emocji wzbudziły też alkogogle, które mógł założyć i wypróbować każdy chętny.

– Tegoroczna edycja jest już naszą jubileuszową. Ogromnie się cieszymy, że wrosła ona w nasze środowisko i wzbudza zainteresowanie. W myśl hasła „Parada młodych talentów” postanowiliśmy w tym roku zaprezentować różnorakie talenty naszych uczniów. Przygotowane zostały prezentacje wokalne solowe i zespołowe, układy taneczne oraz wystawa prac plastycznych i technicznych. Staramy się co roku ubogać i urozmaicać program „Muzycznego weekendu”, by każda edycja była inna i coraz atrakcyjniejsza dla naszych gości. Chciałabym tutaj też podziękować za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji imprezy: naszej Radzie Rodziców, OSP w Malinówce, Starostwu Powiatowemu w Brzozowie, GOKiW w Haczowie oraz Gminie Haczów. Dziękuję też nauczycielom, którzy przygotowali uczniów oraz ich prezentacje oraz zespołom muzycznym i obsłudze technicznej za bardzo profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie sceny – stwierdziła Dyrektor Dorota Gierlach.

– Jak już wspomniała pani Dyrektor impreza wrosła w nasze środowisko. Czekają na nią nie tylko dzieci, ale też dorośli. Jest to okazja, by razem wyjść, spotkać się, porozmawiać i pożartować. Dzisiaj wszyscy pędzą bo praca, dom, dzieci oraz wiele innych spraw i nie ma tak naprawdę czasu odpocząć. „Muzyczny weekend” jest takim przystankiem i chcielibyśmy, by stał się on taką naszą miejscową tradycją – dodała Agnieszka Wawrzkowicz – Przewodnicząca Rady Rodziców z Zespołu Szkół w Malinówce.

W czasie imprezy podsumowano także projekt edukacyjny wykonany przez uczniów klasy II gimnazjum pt. „Swoje znajcie, swoje chwalcie”. Zaprezentowana została w nim historia Malinówki oraz instytucje w niej funkcjonujące. Po prelekcji wykonawców zorganizowano mini konkurs, którego pytania dotyczyły przytoczonych treści.

Tradycyjnie nie zabrakło też koncertów. W tym roku na scenie zaprezentował się zespół „Boskie Torsy” z Brzozowa oraz „Yellow Horse” ze Strzyżowa.

Impreza została dofinansowana ze środków Powiatu Brzozowskiego.

malinowka10

01-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
pochwalili-sie-talentami-00e8mc