REKLAMA

Pobili i okradli 55-latka. Poważne obrażenia głowy (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci brzozowskiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli i pobili 55-latka. Ich łupem padły pieniądze, telefony komórkowe i aparat. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 2 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Grozi im za to do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju na terenie gminy Nozdrzec. Jak się okazało 55-latek został zaatakowany i okradziony przez znajomych, z którymi tego dnia spożywał alkohol. Jeden z napastników wielokrotnie uderzał go pięścią w twarz i podczas zadawania ciosów żądał od pokrzywdzonego pieniędzy. Z domu pobitego mężczyzny sprawcy zabrali pieniądze w kwocie 700 zł, aparat fotograficzny i dwa telefony komórkowe.

Gdy policjanci wydziału kryminalnego i Posterunku Policji w Nozdrzcu uzyskali informację o tym zdarzeniu, rozpoczęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawców rozboju.

Funkcjonariusze ustalili, że pobity 55-latek z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala i był pod opieką lekarzy. W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia, a także ustalili sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 18 i 36 lat. W poniedziałek obaj zostali zatrzymani.

Policjanci odzyskali aparat fotograficzny, który jak się okazało został sprzedany w lombardzie, na terenie Rzeszowa. Ponadto kryminalni ustalili, że to nie jest jedyny rozbój, którego dopuścił się 36-latek na 55-letnim mężczyźnie, gdyż w kwietniu ubiegłego roku doszło również do przestępstwa. Wówczas 36-latek przyszedł do pokrzywdzonego i grożąc mu nożem zażądał od niego pieniędzy. Napastnik zabrał wtedy 500 zł.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Okazało się dodatkowo, że zarówno 18-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jak i 36-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego byli już wcześniej objęci policyjnym dozorem, za inne przestępstwa, których się dopuścili.

Wczoraj decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brzozów

05-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)