REKLAMA

„PiS=drożyzna”. Napis pojawił się na siedzibie partii rządzącej (VIDEO, FOTO)

POLSKA. Wczoraj wieczorem media społecznościowe obiegły zdjęcia i nagrania video z iluminacji, która pojawiła się na fasadzie siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Autorzy świetlnego transparentu napisali: „PiS=drożyzna”, nawiązując do coraz wyższej inflacji, drożejących podstawowych produktów i usług. Kto lub co, Państwa zdaniem, odpowiada za galopującą inflację i konieczność głębszego sięgania do portfeli przez Polaków?

Foto: Borys Budka – Twitter

Wczoraj jeszcze przed rozpoczęciem obrad Sejmu RP, posłowie Koalicji Obywatelskiej unieśli czerwone tabliczki z napisem „PiS=drożyzna”.

Wnoszę o odroczenie obrad, aby premier Mateusz Morawiecki stanął przed Polakami w prawdzie i powiedział, jak zrujnował im święta. Inflacja i drożyzna jest wam na rękę. Wtedy puchną portfele rządu, a tracą polskie rodziny – powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz, poseł na Sejm RP z ramienia PO.

To nie wszystko. Na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi pojawiły się duże czerwone bilboardy na przyczepach. Opatrzone tym samym napisem. Dzisiaj będą je mogli spotkać również mieszkańcy Sanoka.

Wieczorem sieć obiegły zdjęcia i nagrania video z iluminacji o treści „PiS=drożyzna”, wyświetlonej na fasadzie siedziby partii rządzącej przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.


foto: Joanna Frydrych – Facebook

Happening komentują w mediach społecznościowych politycy.

 

 

W ramach posiedzenia Sejmu, po akcji z czerwonymi tabliczkami uniesionymi przez kilkudziesięciu posłów Koalicji Obywatelskiej, posłom tej formacji odpowiedział Janusz Kowalski z klubu PiS.

Kilka dni temu głosowaliście przeciwko walce polskiego rządu o niskie ceny energii i ciepła, a teraz mówicie o drożyźnie. Drożyzna w Unii Europejskiej ma twarz Donalda Tuska i Europejskiej Partii Ludowej. To wy odpowiadacie za wysokie ceny energii i ciepła i te obrazki pokażcie Donaldowi Tuskowi – przekonywał z mównicy sejmowej Janusz Kowalski.

Powodem przeprowadzenia happeningu przez posłów opozycji jest, jak mówią, rosnąca w ostatnich tygodniach i miesiącach inflacja.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego za listopad 2021 roku, ceny towarów i usług wzrosły o 7,8%. To najwyższy wynik od ponad 20 lat.

W listopadzie 2021 roku w porównaniu z poprzednim miesiącem największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały wyższe ceny w zakresie mieszkania (o 1,4%), żywności (o 1,5%) oraz transportu (o 1,7%), które podwyższyły ten wskaźnik odpowiednio o 0,36 pkt %, 0,35 pkt % i 0,17 pkt %. Niższe ceny w zakresie łączności (o 0,3 %) obniżyły ten wskaźnik o 0,02 pkt % – podaje w komunikacie Główny Urząd Statystyczny.

Kto lub co, Państwa zdaniem, odpowiada za galopującą inflację i konieczność głębszego sięgania do portfeli przez Polaków? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.


grafika poglądowa / posłowie Zjednoczonej Prawicy wybrani głosami mieszkańców Podkarpacia

źródło: Red., Twitter

foto: grafika poglądowa / Twitter – Borys Budka

16-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)