REKLAMA

Pikieta w obronie szkoły. „Proponowane zmiany to męka dla dzieci” (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Pikieta w obronie szkoły. „Proponowane zmiany to męka dla dzieci” (VIDEO, ZDJĘCIA)

GRABÓWKA / GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Pod Szkołą Podstawową w Grabówce w gminie Dydnia odbyła się pikieta. Wyrażono sprzeciw wobec planów władz gminy związanych z ograniczeniem działalności placówki z klas 1-8 do 1-3. Zdeterminowani mieszkańcy Grabówki chcą zachowania dotychczasowej formy nauki w szkole i rozbudowy samego obiektu.

Tomasz Sokołowski

O zawirowaniach wokół szkoły w Grabówce informowaliśmy tutaj: Walka o osiem klas w szkole. Rodzice zapowiadają pikietę i głodówkę (FOTO).

Warunki lokalowe w szkole są niewystarczające dla 10 funkcjonujących tam oddziałów. Rodzice utrzymują jednak, że są zadowoleni z jakości nauczania i opieki i nie chcą słyszeć o przenoszeniu 27 z 50 uczniów do sąsiedniej placówki w Niebocku. Zwracają również uwagę na dobre wyposażenie, jakie pozyskano dla szkoły.

Mieszkańcy Grabówki, którzy ponad rok temu w zdecydowanej większości wybrali aktualne władze gminy mają żal, że nie dotrzymano obietnic wyborczych.

Rodzice uczniów uczęszczających do szkoły w Grabówce nie mają wątpliwości. Ograniczenie działalności placówki do klas 1-3 teraz, może oznaczać całkowitą likwidację szkoły w perspektywie kilku kolejnych lat.

Warto dodać, że w sprawie nie zapadła jeszcze żadna wiążąca decyzja. Trwa oczekiwanie na opinię kuratora oświaty, od której uzależnione będą kolejne kroki.

Szczegóły w materiale VIDEO.

Wkrótce kolejne informacje w tej sprawie.

GALERIA ZDJĘĆ

13-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)