REKLAMA

Pijany radny z zakazem prowadzenia pojazdów. Obrońca złożył sprzeciw

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wracamy do sprawy pijanego radnego gminy Nozdrzec. Sąd Rejonowy w Brzozowie wydał wyrok nakazowy w tej sprawie, między innymi orzekając wobec radnego 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Obrońca złożył sprzeciw.

Chodzi o radnego Rady Gminy Nozdrzec Edwarda D., który 4 czerwca tego roku w Hłudnie jechał ciągnikiem marki Władymirec będą w stanie nietrzeźwo. Policyjne badanie stanu trzeźwości pokazało, że mężczyzna w chwili popełnienia czynu zabronionego miał 2,59 promila alkoholu w organizmie.  – Sąd Rejonowy w Brzozowie wydał wyrok nakazowy w tej sprawie (czyli bez przeprowadzenia rozprawy przyp. red.). Orzeczono karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych po 20 zł, wpłatę świadczenia na rzecz funduszu pomocy postpenitencjarnej oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat – informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie. Od tego wyroku obrońca Edwarda D. złożył sprzeciw. Oznacza to, że wyrok nakazowy zgodnie z procedurą uznaje się za niebyły, a sprawę kieruje się na rozprawę. Na ten moment nie jest jeszcze znana jej data. Przypomnijmy, że zajęliśmy się tematem na prośbę mieszkańców gminy Nozdrzec. W piśmie przesłanym do redakcji czytamy:

Piszemy z prośbą o interwencję w sprawie radnego gminy Nozdrzec, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Do sytuacji doszło już jakiś czas temu. Do dnia dzisiejszego sprawa nie została wyjaśniona. Jako mieszkańcy interweniowaliśmy u przewodniczącego rady, niestety bez skutku. Wobec prawa jesteśmy wszyscy równi. Proszę sobie wyobrazić, jakie konsekwencje takiego czynu poniósłby zwykły obywatel. Radny powinien być przykładem, swój mandat winien sprawować z szacunkiem i honorem. Nie możemy pozwolić na to, aby sprawa została zamieniona pod dywan, bez należnych konsekwencji. Nie możemy pozwolić, aby radny przepijał dietę, którą otrzymuje z naszych podatków, a później pozwalał sobie na prowadzenie pojazdów, stwarzając niebezpieczeństwo dla nas i dla naszych dzieci. Kto prowadzi pojazd mając ponad 2,5 promila we krwi? Kto chroni radnego? Dlaczego nie poniósł prawnych konsekwencji? Tak być nie może! 

O komentarz w sprawie zapytaliśmy również Adriana Skubisza, przewodniczącego Rady Gminy Nozdrzec.

Radni nie mają instrumentów, aby w jakikolwiek sposób zareagować w tej sprawie. Czekamy na prawomocny wyrok sądu – powiedział.

Wśród mieszkańców od kilku miesięcy pojawiały się głosy, że jeden z radnych pijany prowadził pojazd. Trudno jednak było oprzeć się o takie plotki szczególnie, że w czerwcu nie pojawiła się żadna wzmianka na stronie policji o wspomnianym zdarzeniu.

Teraz radny będzie odpowiadał przed sądem. Od finału tej sprawy zależy jego przyszłość w samorządzie.

ZOBACZ TAKŻE:

Pijany radny jechał ciągnikiem? Mieszkańcy: „Nie pozwolimy, aby przepijał dietę z podatków!”

02-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)