REKLAMA

Pijany radny jechał ciągnikiem? Mieszkańcy: „Nie pozwolimy, aby przepijał dietę z podatków!”

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Brzozowie skierowała do sądu akt skażenia przeciwko radnemu Rady Gminy Nozdrzec, o przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. O zdarzeniu poinformowali nas zaniepokojeni mieszkańcy gminy Nozdrzec.

Piszemy z prośbą o interwencję w sprawie radnego gminy Nozdrzec, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Do sytuacji doszło już jakiś czas temu. Do dnia dzisiejszego sprawa nie została wyjaśniona. Jako mieszkańcy interweniowaliśmy u przewodniczącego rady, niestety bez skutku. Wobec prawa jesteśmy wszyscy równi. Proszę sobie wyobrazić, jakie konsekwencje takiego czynu poniósłby zwykły obywatel. Radny powinien być przykładem, swój mandat winien sprawować z szacunkiem i honorem. Nie możemy pozwolić na to, aby sprawa została zamieniona pod dywan, bez należnych konsekwencji. Nie możemy pozwolić, aby radny przepijał dietę, którą otrzymuje z naszych podatków, a później pozwalał sobie na prowadzenie pojazdów, stwarzając niebezpieczeństwo dla nas i dla naszych dzieci. Kto prowadzi pojazd mając ponad 2,5 promila we krwi? Kto chroni radnego? Dlaczego nie poniósł prawnych konsekwencji? Tak być nie może! – piszą mieszkańcy gminy Nozdrzec w liście do redakcji.

Do zdarzenia opisywanego przez mieszkańców gminy doszło 4 czerwca 2019 roku w Hłudnie. Radny siedział za kierownicą  ciągnika rolniczego marki Władymirec. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał prawie 2,6 promila alkoholu we krwi.

Sprawa trafiła do prokuratury. 13 sierpnia przeciwko Edwardowi D. wszczęto postępowanie. Był on podejrzany o to, że będąc w stanie nietrzeźwości kierował w ruchu lądowym ciągnikiem, co wypełnia znamiona przestępstwa z art. 178a par 1 K.K.

Po przeprowadzeniu dochodzenia prokurator zdecydował o skierowaniu aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego II Wydziału Karnego w Brzozowie.

O komentarz w sprawie zapytaliśmy również Adriana Skubisza, przewodniczącego Rady Gminy Nozdrzec.

Radni nie mają instrumentów, aby w jakikolwiek sposób zareagować w tej sprawie. Czekamy na prawomocny wyrok sądu – powiedział.

Wśród mieszkańców od kilku miesięcy pojawiały się głosy, że jeden z radnych pijany prowadził pojazd. Trudno jednak było oprzeć się o takie plotki szczególnie, że w czerwcu nie pojawiła się żadna wzmianka na stronie policji o wspomnianym zdarzeniu.

Do sprawy wrócimy.

26-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: