REKLAMA

Pijany ojciec przewoził trójkę dzieci ciągnikiem. Grozi mu do 2 lat więzienia

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjant po służbie zatrzymał mężczyznę, który kierując ciągnikiem przewoził troje dzieci narażając je na spore niebezpieczeństwo. Jedno dziecko siedziało na błotniku ciągnika, drugie na kolanach kierującego, a trzecie w przyczepce.

Ponadto badanie trzeźwości wykazało u kierującego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek około godz. 17 policjant z brzozowskiej komendy wracając po służbie zwrócił uwagę w Malinówce na kierowcę ciągnika rolniczego, który w niebezpieczny sposób przewoził troje małych dzieci. Powiadomił o tym dyżurnego, który na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ustalili, że 34-letni mężczyzna przewoził troje swoich dzieci w wieku od 4 do 7 lat w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Najmłodsze trzymał na kolanach, drugie siedziało na błotniku ciągnika, a trzecie w przyczepce. Ponadto jak się okazało, nieodpowiedzialny ojciec był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu. Podczas kontroli policjanci ustalili, że pijany mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a traktor nie został dopuszczony do ruchu i nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Za swoje zachowanie 34-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzny nie ominie również kara za wykroczenia drogowe, których się dopuścił.

– Lato i związane z tym okresem prace polowe powodują, że na drogach pojawia się wiele ciągników rolniczych. Niestety, bardzo często poruszają się one po drogach publicznych wbrew obowiązującym przepisom. Apelujemy do kierowców i przypominamy o tym, że taki pojazd może wyjechać na drogę publiczną pod warunkiem, że jest zarejestrowany, ma opłacone obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kierowca posiada stosowne uprawnienia kierowania nim. Taki kierowca winien również respektować przepisy dotyczące przewozu pasażerów. Niestosowanie się do nich może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń – apelują policjanci.

źródło: KPP Brzozów

ciagnik

07-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)