REKLAMA

Pijany 30-letni kierowca. To nie był jego pierwszy raz

PRZYSIETNICA / PODKARPACIE. Promil alkoholu w organizmie miał kierowca opla, którego zatrzymali policjanci kryminalni. Jak się okazało, 30-latek nie posiadał prawa jazdy, bo zostało mu kilka miesięcy wcześniej zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo mężczyzna naruszył zakaz sądowy, który obowiązuje go do 2024 roku.

W miniony piątek około godz. 18, policjanci wydziału kryminalnego, pełniąc służbę na terenie miejscowości Przysietnica, zwrócili uwagę na kierującego oplem, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może być pijany. Funkcjonariusze pojechali za nim i podjęli interwencję wobec kierującego dając mu sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna zatrzymał samochód na ul. Bohaterów II Wojny Światowej w Brzozowie.

Gdy kryminalni podeszli do kierującego, od razu poczuli od niego alkohol. Na miejsce kontroli zostali skierowani umundurowani policjanci, którzy ostatecznie potwierdzili to, że 30-latek jest pijany. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w jego organizmie.

Ponadto okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu ono zatrzymane w styczniu br. Dodatkowo 30-latek naruszył aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Brzozowie, który obowiązuje go do 2024 roku.

Wkrótce 30-latek drugi raz odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Tym razem odpowie także za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.

źródło: KPP Brzozów


zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

13-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: