REKLAMA

Pierwsze statystyki akcji „Majowy weekend 2018”

PODKARPACIE. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie opublikowała statystyki pierwszego dnia akcji „Majowy weekend 2018”.

W piątek na drogach Podkarpacia doszło do siedmiu wypadków, w których rannych zostało osiem osób. Nikt nie zginął. Zatrzymano jedenastu kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie po spożyciu alkoholu.

– Od piątku (27 kwietnia) do niedzieli (6 maja), podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji „Majowy weekend 2018”. Będą dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie – informuje KWP Rzeszów. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu – ostrzega KWP Rzeszów.

Na drogach pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

MZ / KWP Rzeszów

Fot. KWP RZESZÓW

28-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
pierwsze-statystyki-akcji-majowy-weekend-2018-00e1wz-5632