REKLAMA

Pierwsza Dama RP na lekcji języka niemieckiego w rymanowskim LO

|

Pierwsza Dama RP na lekcji języka niemieckiego w rymanowskim LO

„Pomyślmy, kogo by tu zaprosić na spotkanie z uczniami, aby uatrakcyjnić im ten trudny czas zdalnej nauki… Może? Panią Prezydentową? Nie, nie przesadzajmy, przecież to chyba niemożliwe? A może by jednak – spróbować? Może się uda?”

W dniu 5 czerwca 2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie odbyła się wyjątkowa, niestandardowa lekcja języka niemieckiego. Wideolekcję z licealistami prowadziła germanistka – Pani Magdalena Piotrowska. Lekcję zaszczyciła swoją obecnością Pierwsza Dama RP – Pani Agata Kornhauser Duda, która z wykształcenia również jest germanistką i przez wiele lat pracowała jako nauczyciel języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów.

Dostojnego Gościa powitała Pani dyrektor Elżbieta Nadziakiewicz, która opowiedziała o szkole. Podkreśliła, że nauczyciele starają się jak najlepiej przygotować uczniów do egzaminu maturalnego, dalszego kształcenia i dorosłego życia. Oprócz obowiązkowych zajęć starają się również przybliża uczniom świat, z którym na co dzień nie mają styczności, poprzez udział w wielu projektach, spotkaniach z przedstawicielami świata nauki, kultury, sportu, przedsiębiorcami oraz lokalnymi twórcami. Nadmieniła, jak dużą wagę przywiązuje szkoła do kształcenia językowego, proponując uczniom w ofercie do wyboru sześć języków obcych: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i włoski. Temu celowi służy również udział w międzynarodowej wymianie z młodzieżą innych krajów, a także doskonalenie nauczycieli na międzynarodowych kursach językowych, w ramach programu „Mobilność kadry pedagogicznej”.

Na koniec podkreśliła, że nauczyciele i uczniowie rymanowskiego liceum to nowocześni, ambitni, otwarci na świat ludzie, którzy konsekwentnie i z ogromnym zaangażowaniem realizują swoje marzenia.

Pierwsza Dama wyraziła swoje uznanie dla bogatej oferty edukacyjnej liceum oraz wyposażenia szkoły. Licealiści mieli niecodzienną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności językowych pod okiem samej Pani Prezydentowej. W czasie panelu dyskusyjnego, uczniowie mieli możliwość zadawać Gościowi pytania, zarówno w języku niemieckim jak i polskim, umiejętnie również odpowiadali na pytania skierowane do nich. Pani Prezydentowa podkreśliła, iż bardzo cieszy ją poziom umiejętności językowych prezentowany przez uczniów, wyraziła również uznanie dla kunsztu ich nauczycielki. Podczas lekcji, Pani Agata Kornhauser – Duda, dodawała uczniom odwagi, zachęcając ich do wypowiedzi i pokonywania bariery językowej. Podkreślała także, jak ważne jest przełamywanie lęku przed posługiwaniem się językiem obcym, nawet jeśli nie jest on idealny.

Całe spotkanie trwało 1,5 godz. i upłynęło w przyjaznej i wesołej atmosferze. Uczniowie, chociaż na początku przejęci dostojnością Gościa, dzięki otwartości i serdeczności Pani Prezydentowej, coraz śmielej uczestniczyli w dyskusji. Z rozmowy dowiedzieliśmy się nieco o Pierwszej Damie, o jej zamiłowaniu do języka niemieckiego oraz o serdecznym stosunku do pracowników oświaty i grona młodzieży.

Spotkanie zakończyły oklaski i wzajemne podziękowania, a także serdeczne zaproszenie przez Pierwszą Damę uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie do Pałacu Prezydenckiego z rewizytą ,,na żywo”.

Gorąco dziękujemy Pani Prezydentowej za poświęcony nam czas oraz za okazane ciepło i sympatię dla rymanowskiej młodzieży. Ta niezwykła lekcja języka niemieckiego z udziałem Pierwszej Damy na trwale zapisze się w kronice szkolnej.

 

 

Artykuł sponsorowany

10-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: