REKLAMA

PIĄTEK: Prezydent Andrzej Duda w Jasienicy Rosielnej

JASIENICA ROSIELNA / PODKARPACIE. W najbliższy piątek 10 lipca o godz. 10:15 na placu przy Domu Strażaka w Jasienicy Rosielnej odbędzie się spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami.

Władze Gminy Jasienica Rosielna zapraszają do uczestnictwa w jednym z ostatnich spotkań z urzędującym prezydentem przed ciszą wyborczą, która rozpocznie się w piątek po północy.

Przypomnijmy, że w niedzielę 12 lipca Polacy wybiorą Prezydenta RP na kadencję 2020-2025.

W I turze zwyciężył ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda wspierany przez PiS i cały obóz Zjednoczonej Prawicy. Uzyskał 43,5% głosów. Drugie miejsce zajął kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jego rezultat to 30,46%.

Andrzej Duda osiągnął jeszcze lepsze rezultaty w samej Jasienicy Rosielnej i powiecie brzozowskim. Gdyby przyjąć wyniki wyborów na tym terenie, II tura nie byłaby potrzebna. W gminie Jasienica Rosielna kandydat Zjednoczonej Prawicy uzyskał aż 78,47%! Rafał Trzaskowski mógł liczyć na 5,36%. Z kolei w powiecie brzozowskim Andrzej Duda otrzymał 72,13% głosów. Drugi był Rafał Trzaskowski, który mógł liczyć na poparcie rzędu 9,2%. Frekwencja w I turze wyniosła 63,47%.

Być może właśnie dlatego, ostatni dzień przed ciszą wyborczą Andrzej Duda zamierza spędzić w prawdziwym bastionie wyborców PiSu, Zjednoczonej Prawicy i jego osoby na najwyższy urząd w państwie.

Sondaże przed II turą dają kandydatom mniej więcej równe szanse. Wydaje się, że o wyniku zdecydują osoby, które w ostatnich sondażach deklarują, że jeszcze nie wiedzą na kogo oddadzą swój głos.

Głosowanie potrwa od 7:00 do 21:00.

33889346048_cca9e5828e_b

foto: flickr.com

08-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)